• Retro Collection laureatem Teraz Polska
  • Konkurs DesignAwards 3
  • SuperPromo Jawor-Parkiet 2021
  • 30 lat Jawor-Parkiet
  • Nowy katalog podłóg drewnianych Jawor-Parkiet
  • Profesjonalna chemia do montażu podłóg Jawor-Parkiet
  • Nowy aranżator podłóg
  • DigiFloors Jawor-Parkiet
  • Architekci Jawor-Parkiet
  • Nowe kolory Color Inspiration
  • BIM Jawor-Parkiet

Edukujemy i pomagamy

Edukujemy i pomagamy

Jawor-Parkiet jest partnerem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy, które po raz drugi zorganizowało warsztaty z cyklu „Praktyka i Edukacja”. To innowacyjne przedsięwzięcie, podczas którego łączą się nauka i pomoc – tym razem wychowankom Towarzystwa nad Ociemniałymi w Laskach.

„Praktyka i Edukacja” to 8 dni warsztatów, szeroki wachlarz prac i wykładów, w których biorą udział Mistrzowie Parkieciarstwa oraz uczniowie szkół zawodowych. Tym razem warsztaty odbyły się w Towarzystwie nad Ociemniałymi w Laskach, gdzie przy okazji wymiany starej, zniszczonej podłogi w Domu Przyjaciół, w sali służącej integracji, uczestnicy warsztatów mieli szansę rozwijać swoje umiejętności zawodowe.  Nasza firma, oprócz tego, że przekazała na ten cel blisko 100 m2 parkietu, przeprowadziła szkolenie na temat produktów z oferty Jawor-Parkiet, ale także zagadnień specjalistycznych dotyczących m.in. klasyfikacji i obróbki drewna, czy przygotowania podłoża do ułożenia podłogi.

W efekcie warsztatów przeprowadzono kilka etapów prac dotyczących wymiany starego parkietu na nowy. Uczniowie pod czujnym okiem Mistrzów Parkieciarstwa zerwali starą, wysłużoną podłogę, wzmocnili podkład oraz ułożyli dębowy parkiet we wzór jodełki klasycznej. Kolejnymi etapami prac po okresie sezonowania będzie cyklinowanie oraz lakierowanie parkietu.

Celem strategicznym naszej działalności jest społeczna użyteczność, pozwalająca widzieć szeroką perspektywę rozwoju branży, w której funkcjonujemy, stąd nasze zaangażowanie w warsztaty – komentuje Janusz Gawiński, Dyrektor Generalny Jawor-Parkiet. Podczas nich adepci sztuki układania podłóg mają szansę na bezpośredni kontakt ze specjalistami najwyższej klasy w swoim fachu, bezpośrednią, praktyczną naukę umiejętności i zawodu. To też szansa na poznanie najlepszych produktów, metod obchodzenia się z nimi, poznanie technologii. To nauka właściwych nawyków już na początku zawodowej drogi, nabywanie doświadczenia, co w długofalowej perspektywie przyniesie wymierne korzyści – jak choćby łatwiejsze odnalezienie się uczniów na rynku pracy. Czujemy się za to odpowiedzialni. Dodatkowo przekazując podłogę mogliśmy pomóc, poprzez poprawienie komfortu codziennego funkcjonowania wychowanków z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Laskach.  A obecność w Domu Przyjaciół zobowiązuje.
Facebook LinkedIn Twitter

Zamów próbki podłóg Jawor-Parkiet
Zamów pielęgnaty do podłóg Jawor-Parkiet
fancybox end -->