• Retro Collection laureatem Teraz Polska
  • Konkurs DesignAwards 3
  • SuperPromo Jawor-Parkiet 2021
  • 30 lat Jawor-Parkiet
  • Nowy katalog podłóg drewnianych Jawor-Parkiet
  • Profesjonalna chemia do montażu podłóg Jawor-Parkiet
  • Nowy aranżator podłóg
  • DigiFloors Jawor-Parkiet
  • Architekci Jawor-Parkiet
  • Nowe kolory Color Inspiration
  • BIM Jawor-Parkiet

Kolejny raz zapraszamy na najdłuższy festiwal filmowy Kino Letnie Sopot – Zakopane 2019

Kolejny raz zapraszamy na najdłuższy festiwal filmowy Kino Letnie Sopot – Zakopane 2019

To najlepszy plan na filmowe wakacje od morza do Tatr! Rozpoczyna się najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Polsce! Kino Letnie Sopot – Zakopane wystartowało 1 lipca i potrwa aż 62 dni. Bezpłatne seanse czekają na widzów w najpopularniejszych polskich kurortach, w tym także w Giżycku. Jawor-Parkiet kolejny raz jest partnerem wydarzenia.

Codziennie przez całe wakacje festiwal będzie obecny w Sopocie na najdłuższym drewnianym molo w Europie oraz na Kulturalnym Placu Niepodległości w Zakopanem. Dodatkowo we wszystkie wakacyjne wtorki i środy festiwal cumuje w Giżycku na Mazurach. Projekcje filmowe w ramach festiwalu zaplanowano w Ekomarinie nad przepięknym jeziorem Niegocin. To wyjątkowe miejsce, w którym filmy można oglądać m.in. z zacumowanych jachtów. Dla wszystkich żeglarzy przygotowano specjalną festiwalową częstotliwość radiową 90,1 MHz, dzięki której odkryją, jak znaleźć się na dobrej, filmowej fali! Największe kinowe hity, gorące nazwiska ze świata filmu, spektakularne efekty specjalne i pyszny popcorn – to wszystko czeka na uczestników najdłuższego wakacyjnego festiwalu. 
Repertuar festiwalu podzielono na filmowe dni tematyczne. Tydzień otwierają poniedziałkowe „Prawdziwe historie”. To filmy dokumentalne, dzięki którym przyjrzymy się zaskakującym scenariuszom, które napisało samo życie. Na uwagę zasługuje m.in. pełen energii dokument „Optymistki”, pokazujący drużynę siatkarską, której najstarsza zawodniczka ma 98 lat! Seanse w tym cyklu pozwolą też na filmowe podróże, jedną z nich odbędziemy dzięki tętniącemu muzyką filmowi „W rytmie Kuby” lub nagrodzonemu Oscarem dokumentowi „Free Solo: ekstremalna wspinaczka”. „Familijne Wtorki” będą wspaniałą okazją do zobaczenia filmów w gronie całej rodziny. Na ekranie pojawi się m.in. wzruszający i mądry „Cudowny chłopak” oraz „Paddington 2”, czyli miś, bez którego trudno sobie wyobrazić dzieciństwo. Na najmłodszych kinomanów czeka też „Kedi – sekretne życie kotów” film, po którym mali widzowie zamruczą z zadowolenia. Środy zarezerwowano dla polskiego kina. W cyklu „Made in Poland” znalazła się poruszająca komedia romantyczna „Po prostu przyjaźń”, pełna wdzięku „Córka trenera”, czy widowiskowy „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” z plejadą amantów polskiego kina. W „Festiwalowe Czwartki” w centrum zainteresowania znajdą się produkcje nagrodzone na największych światowych festiwalach. Na ekranie pojawi się m.in. zdobywca Złotej Palmy w Cannes film „The Square” oraz „The Florida Project” z Williamem Dafoe nagrodzonym za swoją kreację przez Amerykańskie Stowarzyszenie Krytyków Filmowych. W piątkowe wieczory ze Storytel widzowie będą mogli zobaczyć, jak wyobraźnię reżyserów pobudzają książki. Festiwal Kino Letnie Sopot - Zakopane pokaże najciekawsze adaptacje filmowe. Na ekranie pojawią się takie filmowe hity jak: „Sherlock Holmes”, „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara”, czy kultowy „Wielki sen” z 1946 roku z Humphreyem Bogartem. W wyjątkowej strefie Storytel festiwalowicze będą mogli posłuchać też najpopularniejszych audiobooków. Sobotnie emocje zagwarantują produkcje oscarowe. Na ekranie pojawi się bezkonkurencyjny duet: Mahershala Ali i Viggo Mortensen w filmie „Green Book” – zwycięzcy tegorocznych Oscarów. Lato spędzi z nami także Bradley Cooper dzięki pokazom filmu „Snajper” w reżyserii Clinta Eastwooda. Na wielkim oscarowym ekranie warto zobaczyć również „Zimną wojnę” z Joanną Kulig, Tomaszem Kotem i Borysem Szycem. Festiwalowy tydzień zamykają „Kobiece niedziele by Provident”. W tym cyklu m.in. brawurowa włoska produkcja „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” z polską aktorką i modelką Kasią Smutniak. Będzie można obejrzeć także komedię romantyczną „I tak Cię kocham” oraz „Ocean’s 8”, co oznacza spotkanie z tak fantastycznymi kobietami jak: Sandra Bullock, Cate Blanchett, Rihanna i Anne Hathaway.
Warto wpisać festiwal Kino Letnie Sopot – Zakopane w swój wakacyjny plan. Jawor-Parkiet zaprasza na bezpłatne seanse filmowe do końca wakacji. Godziny plenerowych projekcji w poszczególnych lokalizacjach wyznaczają zachody słońca. W Sopocie festiwalowe pokazy zaczynają się o godz. 22:00 w lipcu, a o 21:30 w sierpniu. W Zakopanem i Giżycku filmy można oglądać pół godziny wcześniej – w lipcu o 21:30, a w sierpniu o 21:00.
Pełny repertuar festiwalu, harmonogram projekcji i zwiastuny prezentowanych filmów będą dostępne na festiwalowej stronie https://kinoletnie.pl/. Wszystkie wydarzenia i ciekawostki na wyciągnięcie ręki dzięki profilowi na FB: www.facebook.com/mamplannakinoletnie. Festiwal można podglądać również na Instagramie: #mamplannakinoletnie.


Facebook LinkedIn Twitter

Zamów próbki podłóg Jawor-Parkiet
Zamów pielęgnaty do podłóg Jawor-Parkiet
fancybox end -->