• Retro Collection laureatem Teraz Polska
  • Konkurs DesignAwards 3
  • SuperPromo Jawor-Parkiet 2021
  • 30 lat Jawor-Parkiet
  • Nowy katalog podłóg drewnianych Jawor-Parkiet
  • Profesjonalna chemia do montażu podłóg Jawor-Parkiet
  • Nowy aranżator podłóg
  • DigiFloors Jawor-Parkiet
  • Architekci Jawor-Parkiet
  • Nowe kolory Color Inspiration
  • BIM Jawor-Parkiet

W Mediolanie uhonorowaliśmy zwycięzców konkursu Jawor-Parkiet Design Awards

W Mediolanie uhonorowaliśmy zwycięzców konkursu Jawor-Parkiet Design Awards

W Mediolanie odbył się finał konkursu „Jawor-Parkiet Design Awards”. Spośród około 150 zgłoszeń i ponad 500 projektów jury nagrodziło i wyróżniło osiem. Każdy z twórców w pracy konkursowej przekazał swoją kreację, wizję aranżacji wnętrz. Dlatego finał musiał odbyć się właśnie tu, w ośrodku międzynarodowego designu, architektury, sztuki i mody, mieście gospodarzu targów Made Expo 2019.
Złota Ósemka
Organizator konkursu zaprosił ośmioro finalistów konkursu do Mediolanu. Właśnie tam od 13 do 16 marca odbywały się Made Expo 2019 prawdziwe święto designu, międzynarodowe targi architektury i przemysłu budowlanego. Kreatywność architektów podarowana w konkursowych projektach wymagała właściwej oprawy, dlatego wybór miejsca na finał był bardzo ważny.
 
Ceresio 7 i Just Cavalli Milano
Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się w designerskim miejscu - restauracji Ceresio 7. Mieszcząca się na czwartym piętrze zabytkowego pałacu ENEL łączy w sobie zastosowanie mosiądzu, marmuru, drewna, kolorów  w stylu vintage. Widok Mediolanu uzupełnia doskonała kuchnia reinterpretująca włoskie klasyki ze współczesnym akcentem prosto z Przewodnika Michelin.
W tak wyjątkowych okolicznościach kierownictwo firmy Jawor-Parkiet wręczyło nagrody i wyróżnienia. Jak podkreślił Janusz Gawiński Dyrektor Generalny Jawor-Parkiet „Uczestnicy konkursu byli dla jurorów, w momencie oceniania prac anonimowi. Dlatego ci mogli tylko patrzeć na projekt tu i teraz, a nie odwoływać się do wcześniejszych dokonań designera, jego nazwiska. W efekcie nasz konkurs wygrali ludzie młodzi, nowi w środowisku. To świeże spojrzenie na design jest dla nas bardzo ważne. Spełniła się także idea konkursu. Chcieliśmy  wspierać rozpoczynających karierę w branży i być ambasadorem designu na wysokim poziomie".
To, co podkreślali zwycięzcy konkursu Jawor-Parkiet Design Awards, był on szansą na zaprezentowanie się w środowisku, pokazanie swojego, często nowego spojrzenia na temat aranżacji wnętrz, nawiązanie nowych relacji biznesowych.
Po wręczeniu nagród, wszyscy mieli okazję świętować swoje zwycięstwo w topowym klubie Just Cavalli.
 
Made Expo 2019
Zwycięzcy konkursu Jawor-Parkiet Design Awards mieli także okazję odwiedzić targi Made Expo 2019. To najważniejsza impreza handlowa Włoch dla świata budownictwa i architektury. To ponad 900 wystawców reprezentujących obowiązujące światowe trendy oraz ponad sto tysięcy gości z branży. Uczestnicy konkursu Jawor-Parkiet Design Awards mieli okazję przyjrzeć się nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, a także w dziedzinie wykończenia wnętrz.

Konkurs i Mediolan równa się inspiracja
To co podkreślają wszyscy uczestnicy finału konkursu w Mediolanie to fakt, że zarówno wygrana w Jawor-Parkiet Design Awards, jak i wizyta w tak wspaniałym architektonicznie miejscu dodały skrzydeł i były źródłem kolejnych inspiracji.

Organizatorzy konkursu jeszcze raz dziękują uczestnikom za udział i życzą dalszych sukcesów zawodowych.Facebook LinkedIn Twitter

Zamów próbki podłóg Jawor-Parkiet
Zamów pielęgnaty do podłóg Jawor-Parkiet
fancybox end -->