ARCHITEKT RADZI: Miejskie mieszkanie w stylu glamour – jak dobrać podłogę?

Chev45_FP_Dab_Elegance.RGB_color.jpg

ARCHITEKT RADZI: Miejskie mieszkanie w stylu glamour – jak dobrać podłogę?

Styl glamour to jeden z popularnych trendów w aranżacji wnętrz. Polega on na łączeniu ze sobą różnych, pozornie odległych, elementów, co w efekcie daje wrażenie przepychu i elegancji. Antyczne meble wzbogacone popartowskimi obiciami, detale stylizowane na wysoki połysk, kryształowe żyrandole, luksusowe dodatki czy duże, wyraziste i odważne wzory to dominanty tego stylu. Nie ulega wątpliwości, że niezwykle istotnym elementem aranżacji wnętrz w estetyce glamour jest odpowiedni dobór podłogi.

W wielu poradnikach znaleźć można informację, że posadzki w pomieszczeniach w stylu glamour powinny być błyszczące i efektowne. Wszystko jednak zależy od pozostałych materiałów wykorzystanych do aranżacji danego wnętrza, od wielkości pomieszczenia, jego wysokości itp. Drewno jest materiałem, który będzie dobrze współgrał z ozdobnym wystrojem wnętrza. W mieszkaniach urządzonych w stylu glamour stosuje się zazwyczaj ciemne drewno, które idealnie skomponuje się z dodatkami w kolorze śliwki i amarantu. Równie dobrze będą się prezentować realizacje z jasną posadzką, które doskonale współgrają z bielą. Odpowiednim akcentem podkreślającym bogaty wystrój mieszkania będzie naturalny, wyeksponowany rysunek drewna. W kwestii sposobu ułożenia desek glamour dopuszcza dużą swobodę – świetnie będą się prezentować zarówno podłogi ułożone standardowo, jak i wracająca na salony jodła francuska. Niezależnie od ułożenia, deska powinna być jednak możliwie jak najlepszej jakości.

Glamour umożliwia ponadto zastosowanie niemalże każdego rodzaju wykończenia parkietu. Najczęściej spotkać można podłogi lakierowane. Połysk posadzki nie tylko doda wnętrzu elegancji, lecz także optycznie powiększy małe pomieszczenia. Równie dobrze będą wyglądały deski stylizowane na surowe, pod warunkiem, że zostaną połączone z ekskluzywnymi materiałami na ścianach.

Styl glamour sprawdzi się także w mieszkaniach z otwartą przestrzenią, np. kuchnia połączona z salonem. Chłodną kuchenną posadzkę można „odciąć”, np. za pomocą paska płytki lub deski w innym wzorze ułożenia.

Tekst został przygotowany przez Biuro Projektowania Wnętrz Krzysztof Ziółkowski

www.krzysztof-ziolkowski.pl

biuro@krzysztof-ziolkowski.pl

tel. 668 383 379