• Nowa seria Design Experience
  • Nowe kolory Color Inspiration
  • FertigDeska Luxury – fenomenalnie długa deska od Jawor-Parkiet
  • Partnerzy
  • Pielęgnaty do podłóg drewnianych
  • Chevron – klimat pałaców znad Loary w Twoim domu

ARCHITEKT RADZI: Kuchnia połączona z salonem - jaką podłogę wybrać?

ARCHITEKT RADZI: Kuchnia połączona z salonem - jaką podłogę wybrać?

Kuchnie połączone z salonem czy jadalnią są dzisiaj jednym z najczęściej wybieranych układów aranżacji wnętrza. Dzięki otwarciu na inne pomieszczenia zyskujemy przestrzeń, światło, większe możliwości aranżacyjne, kontakt z osobami znajdującymi się zarówno w kuchni, jak i salonie. Co jednak zrobić z podłogą? Mamy kilka możliwości.

Mieszkania o niewielkim metrażu można powiększyć optycznie, kładąc we wszystkich pomieszczeniach podłogę drewnianą. Nie pojawią się wówczas linie podziału, zmniejszające przestrzeń. Trzeba jednak pamiętać, że podłoga drewniana w kuchni i przedpokoju szybciej ulega zniszczeniu, dlatego powinno się wybierać stabilniejsze, twardsze i odporniejsze na wilgoć gatunki, np. doussie, merbau czy też dąb.

W przypadku mieszkań o większym metrażu lub o układzie sugerującym wydzielenie, można podzielić podłogę na kuchenną i salonową. Jeśli w salonie czy jadalni pozostawimy podłogę drewnianą, w kuchni możemy położyć terakotę, gres czy np. granit. Trzeba pamiętać o linii podziału, która warto, żeby powiązana była z punktami wyznaczającymi krawędzie. Mogą to być krawędzie wyspy, półwyspu, narożnik ściany czy zabudowy.

Jeśli powierzchnia mieszkania pozwala na wykonanie jedynie niewielkiego aneksu kuchennego, możemy wzdłuż zabudowy położyć pas gresu czy terakoty, który wydzieli część kuchenną, ale także zabezpieczy podłogę przed zniszczeniem.

Istotne jest w każdym przypadku, aby wysokość podłogi drewnianej oraz łączonej z nią podłogi z kafli były identyczne. Pomiędzy nimi warto także pozostawić cienką linię dylatacji, wypełnioną np. korkiem.

(Na zdjęciu aranżacja kuchni z podłogą FertigParkiet Dąb Classic Bielony)

 

Tekst został przygotowany przez Cat Inside Projektowanie Wnętrz (projekty, doradztwo, realizacje, nadzór)

www.catinside.com

e-mail: biuro@catinside.com

 


Facebook LinkedIn Twitter