Inicjatywy lokalne

Będzie w dechę! Ruszył nowy sezon narciarski na Kurzej Górze

Będzie w dechę! Ruszył nowy sezon narciarski na Kurzej Górze

Ruszył sezon na Kurzej Górze, a już na początku stycznia otwarcie największego kompleksu zjeżdżalni tubingowych w Europie i najdłuższej trasy zjazdowej w północnej Polsce. Partnerem strategicznym ośrodka po raz kolejny jest firma Jawor-Parkiet.

Największy ośrodek narciarski w północnej Polsce został uruchomiony, a już na początku stycznia do dyspozycji narciarzy zostanie także oddana najdłuższa trasa narciarska w tej części kraju, której długości to ponad 900 metrów. Na Kurzej Górze powstaje również największy w Europie całoroczny kompleks zjeżdżalni tubingowych. Siedem zróżnicowanych zjazdów o łącznej długości ponad 700 metrów zostanie oddanych do użytku jeszcze w tym roku. Od tego sezonu klienci Kurzej Góry mogą również kupić karnet 365, który będzie umożliwiał korzystanie z atrakcji zimowych i letnich na terenie wszystkich pięciu obiektów narciarskich w całej Polsce.

Obecnie trwa budowa najdłuższej, sztucznie naśnieżanej trasy narciarskiej w północnej Polsce.  Ponad 900 metrowy zjazd będzie trzecią trasą znajdującą się na terenie obiektu. Ich łączna długość to dwa i pół kilometra. Trasa zostanie oddana do użytku w najbliższym sezonie zimowym. Do dyspozycji najmłodszych oraz początkujących narciarzy na Kurzej Górze znajduje się również trasa szkoleniowa z wyciągiem taśmowym, a także szkoła narciarska, wypożyczalnia i serwis sprzętu, dwa obiekty gastronomiczne oraz 800 metrowe lodowisko.

Właściciele obiektu na początku stycznia 2019 r. planują uruchomić największy w Europie całoroczny kompleks  zjeżdżalni tubingowych, który będzie się składał  z siedmiu zróżnicowanych zjazdów o łącznej długości ponad 700 metrów. Jedną z jego największych atrakcji będzie zjazd połączony ze skokiem na poduszkę AIR BAG, a także dwie zjeżdżalnie tunelowe. 

Kurza Góra została w 2018 r. ośrodkiem partnerskim takich stacji narciarskich jak: Czarny Groń, Słotwiny Arena, Kasina SKI, Wisła Skolnity. Dzięki temu, narciarze, którzy zakupią karnet 365 będą mogli korzystać bez limitu z wyciągów dostępnych na terenie ośrodków zrzeszony w grupie. Karnet ten będzie umożliwiał także korzystanie z atrakcji letnich, w tym m.in. Bike Parku Kasina Wielka, Parku Linowego w Czarnym Groniu, Kompleksu zjeżdżalni tubingowych na Kurzej Górze i Wieży Widokowej w Słotwinach.

Partnerem strategicznym ośrodka na Kurzej Górze jest producent podłóg drewnianych Jawor-Parkiet z sąsiadującego z Kurzętnikiem Nowego Miasta Lubawskiego. Partner przygotował dla narciarzy wyjątkową aranżację wnętrza pizzerii, która również zostanie uruchomiona na początku stycznia 2019 r.

 

Szanujemy Twoją prywatność,

Stosujemy cookies po to aby nasza strona funkcjonowała prawidłowo i aby doskonalić nasze usługi.
Więcej o wykorzystaniu cookies dowiesz sie w naszej polityce prywatności.
Możesz również w dowolnym momencie zmienic ustawienia prywatności.