Color Inspiration

FERTIG DESKA
COLOR INSPIRATION

Jako producent podłóg drewnianych mamy do zaoferowania Ci wyjątkową kolekcję dębowych podłóg Color Inspiration. Seria ta inspirowana jest krajobrazami Italii. Wśród wielu propozycji nie zabrakło zatem desek i parkietów, które przywodzą na myśl zielone winnice Kalabrii, toskańskie gaje oliwne, czy też piaszczyste plaże Sardynii. Kolekcja Color Inspiration to jednak nie tylko oryginalny design, ale i deski o wyjątkowej trwałości. Mogą one być wykończone 8 warstwami powłoki Fusion Hybrid lub też 4 warstwami olejowosku.

Parkiety i deski drewniane z kolekcji Color Inspiration

Znajdujące się w tej kategorii dębowe podłogi Color Inspiration cechują się konstrukcją dwuwarstwową. Aby uwydatnić walory estetyczne wszystkie deski i parkiety pokryliśmy specjalnym olejowoskiem z pigmentem. W ramach standardowego wykończenia poddawane są one procesowi szczotkowania. Deski olejowane, w celu optycznego podkreślenia każdego z elementów, są również fazowane czterostronnie.

Od niedawna podłogi z kolekcji Color Inspiration dostępne są w wykończeniu powłoką Fusion Hybrid. Jest ona ultramatowa, a także aż 14 razy bardziej odporna na ścieranie niż tradycyjna podłoga olejowoskowana. Wiele osób ucieszy fakt, że deski i parkiety z Color Inspiration w tej powłoce można poddawać miejscowej renowacji w przypadku drobnych, powierzchownych uszkodzeń.

Deski i parkiety dębowe wykończone olejowoskiem lub z powłoką Fusion Hybrid stanowią przyszłościową inwestycję i z pewnością wniosą do każdego wnętrza wyjątkowy charakter. Wśród wielu dostępnych w naszej ofercie modeli polecamy między innymi:

Chcesz sprawdzić, jak podłogi Color Inspiration będą prezentować się w Twoim mieszkaniu? Zamów w takim razie darmowe próbki i obejrzyj je z bliska. Z ich pomocą z pewnością dokonasz odpowiedniego zakupu.

Podłoga rekomendowana
do stosowania na ogrzewaniu
podłogowym

krok 1 Wybór dekoru z palety barw color inspiration
krok 3

WYBOR WYKOŃCZENIA
I SORTOWANIA

Kolekcja Color Inspiration dostępna w wykończeniu 4 warstw olejowosku lub 8 warstw powłoki Fusion Hybrid, a także w klasach sortowania Elegance, Classic oraz Country. Szczegóły w autoryzowanych salonach sprzedaży.

Porównanie powłok

NOWOŚĆFUSION HYBRID

  • Unikalna supermatowa powłoka hybrydowa
  • Połączenie funkcjonalnych i wizualnych walorów lakieru i olejowosku
  • Wymaga mniejszej ilości zabiegów pielęgnacyjnych niż powłoka olejowoskowana
  • 6-krotnie większa ilość warstwy zabezpieczającej względem standardowego wykończenia olejowoskiem
  • 14 razy bardziej odporna na ścieranie niż olejowosk
  • Możliwość łatwej regeneracji lekkich zarysowań
  • Rekomendowana do domów, mieszkań i obiektów użyteczności publicznej o średnim natężeniu ruchu
Olejowosk Fusion Hybrid Lakier UV
Ilość warstw powłoki 4 8 8
Efekt wizualny Półmat Ultramat Półmat / Mat - w kolekcjach Design Experience
Charakterystyka Wnika w strukturę drewna, chroni przed wnikaniem wilgoci, brudem, kurzem i plamami. Chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, zarysowaniem oraz zużyciem w codziennym użytkowaniu przy zachowaniu odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Połączenie funkcjonalnych i wizualnych walorów lakieru i olejowosku. Wymaga mniejszej ilości zabiegów pielęgnacyjnych niż powłoka olejowoskowana, eksponując tak samo naturalne walory drewna. Najnowsza technologia pozwala aplikować 6-krotnie większą ilość powłoki względem standardowego wykończenia olejowoskiem. Przeprowadzone przez producenta badania wykazały, że Fusion Hybrid jest aż 14 razy bardziej odporna na ścieranie niż standardowa powłoka olejowoskowana. W związku z tym cechuje ją zwiększona wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Pokrywa powierzchnię elementu, chroni przed wnikaniem wilgoci, brudem, kurzem i plamami. Chroni powierzchnię podłogi przed uszkodzeniami mechanicznymi, zarysowaniem oraz zużyciem w codziennym użytkowaniu.
Pielęgnacja Wymaga wstępnej i okresowej impregnacji oraz bieżącej pielęgnacji Wymaga bieżącej pielęgnacji Wymaga wstępnej impregnacji oraz bieżącej pielęgnacji
Możliwość regeneracji Umożliwia wykonanie miejscowych renowacji (również we własnym zakresie) Umożliwia miejscową naprawę powierzchniowych, drobnych uszkodzeń Nie daje możliwości łatwego przeprowadzania miejscowych napraw, należy wymienić uszkodzony element. Zniszczony lakier należy w całości zeszlifować (wycyklinować) oraz ponownie polakierować
Cechy Ekologiczna, otwartoporowa , antyalergiczna, antystatyczna. Ekologiczna, wolna od lotnych związków organicznych, otwartoporowa, antyalergiczna, antystatyczna i bezpieczna w użytkowaniu Ekologiczna, antyalergiczna, wolna od lotnych związków organicznych, antystatyczna.