Targi i eventy

Chevron Alabastro od Jawor-Parkiet z nagrodą główną konkursu Dobry Design 2020

Chevron Alabastro od Jawor-Parkiet z nagrodą główną konkursu Dobry Design 2020

Wzór i kolor tej podłogi drewnianej skradł już serca wielu. Do tego grona dołączyli jurorzy konkursu Dobry Design 2020 przyznając FertigDesce Chevron Dąb Color Alabastro nagrodę główną w kategorii „Podłogi i ściany”. To potwierdzenie najwyższej klasy produktu – pod względem jakości surowca i designu. Duże zainteresowanie Chevronem Alabastro świadczy o uniwersalności, ponadczasowości i pięknie kolekcji. Ta nagroda to dla nas zaszczyt – podsumowuje kierownictwo firmy.

Królewska podłoga
Jawor-Parkiet ceni unikalne wzornictwo i doskonałą jakość. Projektanci firmowych kolekcji podłóg drewnianych pamiętając o regionalnej tradycji, jednocześnie szukają inspiracji na całym świecie. I jak już w XVI wieku królów i arystokratów francuskich, tak designerów Jawor-Parkiet zachwycił wzór jodły francuskiej, wywodzący się z zespołu pałacowego w Luwrze czy rezydencji królów francuskich. Budowle te do dziś słyną ze swego bogatego stylu, a ich wspólny mianownik stanowią misternie układane drewniane podłogi. To one były dla nas inspiracją do stworzenia linii Chevron – eleganckiej, ale i funkcjonalnej podłogi do montażu we wzór jodły francuskiej. Urzeka on precyzją, symetrią, dodając wnętrzom wyrafinowanej elegancji. Dzięki Jawor-Parkiet wrócił na salony w nowoczesnym wydaniu – gotowej podłogi Chevron i podbił rynek.

Chevron Alabastro to Dobry Design
Chevron to jedyna tego rodzaju gotowa podłoga – poszczególne klepki zostały przycięte na krótszych bokach pod kątem 45º, tworząc kształt grotu strzały. Docięcie klepek na etapie produkcji umożliwia znaczne skrócenie procesu montażu oraz gwarantuje wysoką jakość ułożenia skomplikowanego wzoru, którą trudno było uzyskać, przycinając osobno każdy element. W odróżnieniu od jodły francuskiej montowanej tradycyjną metodą, podłoga ta po ułożeniu nie wymaga już cyklinowania, szpachlowania czy lakierowania. Posiada także pióro-wpust przy krawędzi czołowej, co do tej pory było rzeczą niespotykaną – dotychczas parkieciarze musieli borykać się z tzw. obcym piórem.

Podłogi z tej linii to sposób na osiągnięcie niepowtarzalnego efektu przywodzącego na myśl minione epoki. Doskonale skomponują się z ozdobnymi wnętrzami podmiejskich posiadłości czy poddanych renowacji dworków. Coraz częściej wzór ten jest także wykorzystywany przez architektów jako element wykończenia miejskich wnętrz w stylu skandynawskim czy awangardowym.
Duże zainteresowanie Chevronem Alabastro zauważyli jurorzy konkursu Jawor-Parkiet Design Awards. Podłoga ta pojawiała się w wielu projektach i bardzo różnych stylach wnętrz. To świadczy o jej uniwersalności, ponadczasowości i pięknie.

Gala z Chevronem w roli głównej
5 grudnia br. w Centrum Praskim KONESER podczas Gali wieńczącej VI Forum Dobrego Designu, jurorzy wręczyli nagrody w konkursie Dobry Design 2020. Grzegorz Sadowski, Dyrektor Handlowy Jawor-Parkiet po odebraniu statuetki powiedział – To dla naszej firmy zaszczyt i potwierdzenie tego, że projektowane i produkowane przez nas podłogi to najwyższej jakości wzornictwo odpowiadające aktualnym trendom. To zasługa doskonałego surowca, kreatywności ludzi i precyzji wykonania produktu w nowoczesnej fabryce. Do tego dołącza komunikacja – z architektami, dystrybutorami naszych podłóg, klientem ostatecznym. Dobrze słuchamy, czego każda z tych grup potrzebuje, bo to dla nich tworzymy. Kolekcja Chevron triumfuje! Przypomnijmy, że otrzymała nagrodę główną konkursu Dobry Design 2018.

Szanujemy Twoją prywatność,

Stosujemy cookies po to aby nasza strona funkcjonowała prawidłowo i aby doskonalić nasze usługi.
Więcej o wykorzystaniu cookies dowiesz sie w naszej polityce prywatności.
Możesz również w dowolnym momencie zmienic ustawienia prywatności.