Targi i eventy

laureaci web news

Poznaliśmy zwycięzców Jawor-Parkiet Design Awards 2023

5. edycja konkursu na wnętrze z podłogami Jawor-Parkiet została rozstrzygnięta. Spośród 300 nadesłanych zgłoszeń, jury wybrało najlepsze prace w kategorii „projekt” oraz w kategorii „realizacja”, przyznając nagrody główne: 10 tys. zł każda oraz wyróżnienia: audyty mediów społecznościowych i profesjonalne sesje wizerunkowe.

W kreatywnym konkursie dla architektów, projektantów i studentów kierunków związanych z architekturą liczył się pomysł na wnętrze, oryginalność i funkcjonalność projektu oraz sposób zaprezentowania podłogi drewnianej.

Nagrodę główną w kategorii „projekt” zdobyła Joanna Walkowicz z pracowni Geometria Studio za projekt „Dom w lesie" z podłogą Pure Line Retro Aurora.

To projekt wnętrza strefy dziennej, gdzie drewno gra pierwsze skrzypce. Na podłodze oraz ścianie pojawił się oryginalny wzór z wykorzystaniem dekoru Aurora. Całość została wzbogacona o detale w postaci mosiężnych elementów oraz półokrągłą formę deski. Jurorów zachwycił nieszablonowy sposób wyeksponowania podłogi drewnianej, harmonijny charakter projektu oraz świadome budowanie przestrzeni.

 

Wyróżnienie w kategorii „projekt” otrzymała Anna Raczyńska za pracę „Golden Hours” z podłogą Design Experience Dąb Color Oro.

Nowoczesne, klasycystyczne wnętrze łączy elementy tradycyjne i współczesne, tworząc przestrzeń, która jest ponadczasowa, jak i aktualna zarazem. Podłoga, zarówno kolorem jak i sposobem ułożenia, idealnie dopełnia aranżację. Jury doceniło dojrzałość projektu, kreatywność oraz udane połączenie wnętrzarskiej klasyki ze sztuką i znakomitym designem.

 

W kategorii „realizacja” nagrodę główną zdobyła Sandra Gałuszka ze studia Architektownia za pracę „Zaokrąglone kształty i bielone drewno w strefie dziennej mieszkania w Poznaniu” z podłogą FertigDeska Dąb Color Bianco.

Faktury i kolory to ukłon w stronę klasycznej elegancji w nowoczesnym wydaniu. Całość została podkreślona poprzez zaokrąglone kształty, które pojawiają się  meblach, jak i innych elementach wyposażenia. W swoim werdykcie jurorzy podkreślali niezwykle klarowny charakter projektu, konsekwencję w doborze środków i wysoki poziom realizacji.

 

Wyróżnienie w kategorii „realizacja” jury przyznało Marcie Domańskiej, Studio Pani Planuje za projekt „Magia światła” z podłogą FertigParkiet Dąb Color Bianco.

To realizacja strefy dziennej, w domu dla rodziny w pięknym otoczeniu lasu. Stonowana kolorystyka, naturalne materiały, miękkie bryły oraz naturalne obrazy za oknem i światło współtworzą wnętrze. Jurorzy zgodnie podkreślali znakomite wykorzystanie światła i przestrzeni, efektowną ekspozycję podłogi oraz stylistyczną spójność projektu.

 

Zwycięzców 5. edycji konkursu wyłoniło jury w składzie:

Anna Grużewska, redaktor naczelna magazynu „Czas na Wnętrze”,

Monika Bronikowska, współwłaścicielka pracowni HOLA Design,

Przemysław Szklarzewski, właściciel platformy Archidesk.pl,

Grzegorz Sadowski, Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju Sieci Sprzedaży Jawor-Parkiet,

Sebastian Sklepik, Specjalista ds. architektów i projektantów wnętrz Jawor-Parkiet.