• Retro Collection laureatem Teraz Polska
  • Konkurs DesignAwards 3
  • SuperPromo Jawor-Parkiet 2021
  • 30 lat Jawor-Parkiet
  • Nowy katalog podłóg drewnianych Jawor-Parkiet
  • Profesjonalna chemia do montażu podłóg Jawor-Parkiet
  • Nowy aranżator podłóg
  • DigiFloors Jawor-Parkiet
  • Architekci Jawor-Parkiet
  • Nowe kolory Color Inspiration
  • BIM Jawor-Parkiet

Nowoczesny design w stylu vintage. Odbyła się premiera naszej nowej kolekcji podłóg

Nowoczesny design w stylu vintage. Odbyła się premiera naszej nowej kolekcji podłóg

Design nie znosi rutyny i dosłowności. Ceni indywidualizm, kreatywność i zabawę detalem. Taka jest właśnie nasza najnowsza kolekcja podłóg Vintage Series. Niepowtarzalny efekt aranżacyjny gwarantuje tu każdy dekor składający się z elementów wykończonych na trzy różne sposoby.

Międzynarodowa premiera tej nawiązującej do minionych dekad kolekcji odbyła się podczas targów Domotex w Hanowerze, polska miała miejsce 24 stycznia br. w Katowicach w trakcie 4DesignDays. Wyobraźmy sobie, że zbieramy to, co najlepsze z minionych dekad i łączymy w jedność. Tak powstała Vintage Series, w której odnajdziemy skomponowane ze sobą przeciwieństwa i różnorodność wykończeń. Ta dębowa podłoga dwuwarstwowa jest jak gustowna mieszanka stylów tworząca unikalną kompozycję. Poszczególne elementy zdobią trzy różne rodzaje wykończenia – począwszy od szczotkowania przez oryginalne heblowanie powierzchni, aż po delikatne ślady po pile. Nie zabraknie też w niej naturalnych cech podłogi dębowej – lekkich ubytków, czy pęknięć w surowcu. Całość zabezpieczona jest trzema warstwami olejowosku i wykończona czterostronną fazą.
Na każdy z dekorów Vintage Series składają się trzy rodzaje elementów o zróżnicowanej strukturze wykończenia powierzchni pozostające w podobnej gamie barw. Nasi projektanci deklarują, że każde spojrzenie na tę podłogę będzie odkryciem czegoś zupełnie nowego, a otrzymany efekt będzie absolutnie niepowtarzalny, co umożliwia zabawę kompozycją i uzyskanie niepowtarzalnych efektów aranżacyjnych.

Jak Jackie Kennedy i Madonna obok siebie, czyli zaskakujący świat Vintage Series

Premierowa kolekcja naszych podłóg w pięciu liniach kolorystycznych nawiązuje do minionych dekad. 1940's BLACK ON FIRE przeniesie nas w świat wyrazistej Rity Hayworth w roli pin-up girl i eleganckiej Katharine Hepburn. 1950's NOIR magnetyzuje czernią z refleksami brązu i miedzi, jak kołysząca sylwetką Marlin Monroe. Aranżacja z linii 1960's Touch of gray to spotkanie na modowym szczycie Yves Saint Laurenta i Jackie Kennedy. Beże przełamane szarością i sepią połączone ze szkłem, metalem to po prostu klasa sama w sobie. Natomiast mieniące się w słońcu odcienie brązu i szarości 1970's DUSTY BROWN przywołają atmosferę klubów disco, pozwalając na pełną swobodę w aranżacjach wnętrz z gwarancją wyjątkowego efektu. Deski 1980's Mocca Cherry to brak kompromisów i odwaga Madonny. Ta podłoga to prawdziwy diament kolekcji, więc będzie trafnym rozwiązaniem do wnętrz nowoczesnych i w stylu glamour.

Design nieoczywisty, czyli doskonały

- Nasza nowa kolekcja jest odpowiedzią na potrzeby klientów poszukiwania faktur i wybarwień zaskakujących i zupełnie innych niż wszystkie. To propozycja do wnętrz klasycznych, w stylu boho, czy eklektycznym. Niejednolite wykończenia będą oczywistym wyborem osób z fantazją, poszukujących nieoczywistych połączeń aranżacyjnych - podsumowuje Grzegorz Sadowski Dyrektor Handlowy firmy Jawor-Parkiet - Oprócz unikatowych wybarwień dębu, zaproponowaliśmy absolutną designerską nieoczywistość – to, że każdy dekor składa się z elementów ozdobionych trzema różnymi rodzajami wykończeń powierzchni. Naszym celem było stworzenie produktu, który umożliwi architektom i parkieciarzom zabawę kolorem i teksturą. Dzięki temu każdorazowo można uzyskać unikalny efekt, wykorzystując operujące w pomieszczeniach światło.
Te wszystkie procesy pozwoliły wykreować produkt łączący przeciwieństwa, rozwijający wyobraźnię i pozwalający odnaleźć się w tej przestrzeni każdemu. Taki jest przecież styl vintage.

Dane techniczne:

•    Wymiary 15x70x1100-1200mm
•    Warstwa użytkowa – 3,6 mm
•    Rekomendowana do stosowania na ogrzewaniu podłogowym.

 


Facebook LinkedIn Twitter

Zamów próbki podłóg Jawor-Parkiet
Zamów pielęgnaty do podłóg Jawor-Parkiet
fancybox end -->