Brykiet PDJ – ekologia i ekonomia w jednym

Menu

Brykiet kominkowy PDJ od Jawor-Parkiet jest znany na rynku międzynarodowym jak i krajowym od lat. Uznawany za jeden z najlepszych brykietów RUF (tzn. kostek). Przez użytkowników szczególnie ceniony za dobre właściwości grzewcze, gdyż w odróżnieniu od innych dostępnych na rynku, jest produkowany wyłącznie z trocin drewna dębu i jesionu, bez dodatku substancji klejących, które występują w brykietach MDF (czyli z odpadów paneli ściennych oraz mebli). Doskonale zastępuje inne, często mniej wydajne i ekologiczne paliwa, jak węgiel drzewny, koks, drewno czy miał.

Brykiet PDJ idealnie nadaje się do spalania w kominkach, kotłach grzewczych na paliwa stałe, a także w piecach kominkowych. Ze względu na dużą gęstość oraz niską wilgotność (na poziomie 7,06%, podczas gdy świeże drewno to ok. 50%, a drewno długo leżakowane – ok. 20-25%) produkt utrzymuje żar długo, nawet do ok. 6 godzin. Cechuje go też bardzo wysoka wartość opałowa – 1 tona odpowiada 4-5 m3 drewna opałowego. Brykiet w odróżnieniu od drewna spala się do końca, a powstające po nim śladowe ilości popiołu mogą być wykorzystane jako ekologiczny nawóz dla roślin, ponieważ zawarte w nim mineralne składniki drewna naturalnie użyźniają glebę.

Brykiet od Jawor-Parkiet nie zawiera szkodliwych substancji i klejów, ponieważ powstaje poprzez sprasowanie trocin pod wysokim ciśnieniem – dzięki temu podczas spalania nie zanieczyszcza środowiska oraz emituje znikome ilości dwutlenku siarki czy innych szkodliwych substancji. Nie wydziela także nieprzyjemnego zapachu. Potwierdzeniem bezpieczeństwa produktu jest certyfikat przyznany przez Instytut Chemicznej Technologii Drewna w Poznaniu.

Brykiet PDJ to nie tylko ekonomicznie uzasadniony wybór, ale także wygoda w codziennym użytkowaniu. Jest czysty w użyciu – nie pyli, nie brudzi rąk i nie kruszy się, a pakowanie w wygodne, dziesięciokilogramowe worki ułatwia jego przenoszenie i składowanie warstwami.

 

Najważniejsze informacje o brykiecie kominkowym PDJ:

  • wytwarzany wyłącznie z trocin drewna; nie zawiera szkodliwych substancji ani klejów

  • niska wilgotność (ok. 7,06 proc.)

  • bardzo wysoka wartość opałowa (1 tona odpowiada 4-5 m3 drewna opałowego)

  • bardzo długo utrzymuje żar – ok. 4-6 godzin, czasem dłużej

  • ekologiczny

  • spala się do końca – z 1 tony brykietu powstają tylko 3 kg ekologicznego popiołu

  • pakowany w poręczne worki o wadze ok. 10,4 kg

Szanujemy Twoją prywatność,

Stosujemy cookies po to aby nasza strona funkcjonowała prawidłowo i aby doskonalić nasze usługi.
Więcej o wykorzystaniu cookies dowiesz sie w naszej polityce prywatności.
Możesz również w dowolnym momencie zmienic ustawienia prywatności.