Codzienna pielęgnacja drewnianych podłóg łatwiejsza niż myślisz

Menu

Żeby móc przez wiele lat cieszyć się niepowtarzalnym pięknem naturalnej podłogi, nie można zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji jej powierzchni. Na co dzień wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasadach – unikać nadmiernych obciążeń mechanicznych, systematycznie usuwać zanieczyszczenia, np. piasek, który może zarysować drewnianą powierzchnię, stosować miękkie obuwie czy filcowe podkładki pod meble oraz używać tylko delikatnych zmiotek i odkurzaczy z miękką końcówką.

- Wszyscy użytkownicy naturalnych podłóg powinni także pamiętać o tym, że drewno jest podatne na wchłanianie i oddawanie wody z otoczenia – pod wpływem wilgoci materiał ten „pracuje”, dlatego drewniane deski i parkiety należy przecierać wyłącznie wilgotnymi (nie mokrymi) szmatkami – uzupełnia Jacek Dąbrowski, country sales manager w firmie Jawor-Parkiet.

Wprawdzie zabiegi te są niezwykle istotne, jednak to nie wystarczy, by utrzymać czystość i piękny wygląd naszej podłogi. Jedynym sposobem, by drewniane deski i parkiety zawsze wyglądały jak nowe, jest bieżące czyszczenie i regularna konserwacja. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, nie zawsze jednak wiemy, który z nich wybrać, żeby było jednocześnie łatwo, ekonomicznie i skutecznie.

- Pielęgnację drewnianej podłogi powinniśmy rozpocząć w zasadzie już w dniu jej montażu. Wtedy też, stosując odpowiedni impregnat, ekipa parkieciarska zabezpiecza jej powierzchnię – tłumaczy Janusz Gawiński, kierownik Jawor-Parkiet.

Szukając odpowiedniego preparatu do codziennego czyszczenia naturalnych desek i parkietów, naszą uwagę powinny zwracać tylko profesjonalne produkty, dedykowane do drewnianych podłóg. Ich cena często jest odrobinę wyższa, jednak starczają na dłużej i, przede wszystkim, gwarantują pełną ochronę. Popularne środki dostępne w supermarketach radzą sobie z zabrudzeniami, jednak nie pielęgnują drewna – tworzą na jego powierzchni trudne do usunięcia powłoki, które, nawarstwione, mogą doprowadzić do trwałego uszkodzenia lub nawet zniszczenia naturalnych desek i parkietów.

Na przeciw oczekiwaniom wszystkich tych, którzy chcą w prosty i efektywny sposób zadbać o naturalne piękno swojej podłogi, wychodzi Producent Podłóg Drewnianych Jawor-Parkiet. Nowo powstała linia profesjonalnych pielęgnatów do podłóg drewnianych (zarówno lakierowanych, jak i olejowoskowanych) to odpowiedź na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Ta prosta i ekonomiczna formuła, połączona z codzienną troską o zdrowie naszych podłóg, gwarantuje, że drewniane deski i parkiety będą służyć nam przez lata.

Szanujemy Twoją prywatność,

Stosujemy cookies po to aby nasza strona funkcjonowała prawidłowo i aby doskonalić nasze usługi.
Więcej o wykorzystaniu cookies dowiesz sie w naszej polityce prywatności.
Możesz również w dowolnym momencie zmienic ustawienia prywatności.