Inicjatywy lokalne

P7234015 (1).JPG

154 km w 48h - Dariusz Grabowski podczas Miedzynarodowych Mistrzostwach Czech

21 lipca pracownik Jawor-Parkiet Dariusz Grabowski wystartował w Miedzynarodowych Mistrzostwach Czech w biegu 24 h oraz w 48 h Self-Transcendence Race Kladno. W ciągu 48h pokonał dystans 154,5 km klasyfikując się na 30 miejscu.

Zawody odbywały się na płaskim terenie, wokół stadionu lekkoatletycznego. W mistrzostwach wystartowało 50 zawodników z 20 państw m.in. Japonii, USA czy Wielkiej Brytanii. Polskę reprezentowała stosunkowo liczna grupa biegaczy, która zakończyła rywalizację z licznymi sukcesami. Pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej zarówno kobiet jak i mężczyzn zdobyli Polacy – Małgorzata Kokoszka z wynikiem 280 km, a Tomek Waszkiewicz z wynikiem ponad 331 km.

Dariusz Grabowski startował w kategorii wiekowej 18-48 będąc jednym z młodszych zawodników tego biegu. W 2017 roku reprezentował już naszą firmę i swój klub sportowy LKS Lubawa podczas dwóch biegów ultra – na 100 km oraz w biegu 24-godzinnym, gdzie zajął 18 miejsce.