Inicjatywy lokalne

Pomóżmy rodzinie Markowskich zbudować nowy dom!

Pomóżmy rodzinie Markowskich zbudować nowy dom!

4 czerwca 2015 roku w Wiślince – niewielkiej miejscowości nieopodal Pruszcza Gdańskiego – wybuchł pożar, w wyniku którego spłonął dom jednorodzinny. Mieszkająca w nim pięcioosobowa rodzina została bez dachu nad głową. Jawor-Parkiet zdecydował się wesprzeć Państwa Markowskich w tej niezwykle trudnej sytuacji.

Płomienie najpierw pojawiły się w przydomowym garażu, szybko jednak objęły również poddasze budynku, dach i parter. W wyniku tego dom spłonął niemal doszczętnie, a mieszkająca w nim pięcioosobowa rodzina została bez dachu nad głową. Straty są ogromne – wraz z budynkiem spłonął niemal cały dobytek rodziny, a  całość oszacowano na ponad pół miliona złotych. Tragiczną sytuację państwa Markowskich potęguje dodatkowo fakt, iż dom był jednocześnie miejscem pracy pani Joanny, która w jednym z pomieszczeń prowadziła salon fryzjerski będący jej źródłem utrzymania.

Do pomocy rodzinie włączyli się zarówno przyjaciele, jak i przedstawiciele władz i lokalnej społeczności. Sąsiedzi zaoferowali już pomoc w uprzątnięciu podwórka, a firma LPP przekazała rodzinie komplet odzieży. Z pożaru ocalała zastawa kuchenna i kilka przedmiotów codziennego użytku. Rodzina Markowskich musi pilnie odbudować dom. W tej niezwykle trudnej sytuacji wesprzeć ich postanowił Producent Podłóg Drewnianych Jawor-Parkiet. Nasza firma zajmuje się koordynacją zbiórki rzeczy potrzebnych tej rodzinie. Ze względu na to, iż priorytetem jest odbudowa domu, szczególnie potrzebne są:

  • materiały budowlane,
  • wszelki sprzęt budowlano-remontowy,
  • wyposażenie salonu fryzjerskiego,
  • wsparcie finansowe.

Środki finansowe można przekazywać na konto 04 1050 1764 1000 0022 6591 1350.

Więcej informacji o pomocy dla rodziny Markowskich na stronie: https://odbudujmyrazemdom.wordpress.com/ 

Szanujemy Twoją prywatność,

Stosujemy cookies po to aby nasza strona funkcjonowała prawidłowo i aby doskonalić nasze usługi.
Więcej o wykorzystaniu cookies dowiesz sie w naszej polityce prywatności.
Możesz również w dowolnym momencie zmienic ustawienia prywatności.