Inicjatywy lokalne

Przedszkolaki z Nowego Miasta Lubawskiego świętują Dzień Ziemi

Przedszkolaki z Nowego Miasta Lubawskiego świętują Dzień Ziemi

22 kwietnia ponad miliard ludzi w 192 krajach na świecie obchodziło Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dzień ten to idealna sposobność, aby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ekologii. Z tej okazji przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Mieście Lubawskim wzięły udział w uroczystości przygotowanej przez Radę Rodziców oraz naszą firmę.

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku w 192 krajach. Z tej okazji w środę, 23 kwietnia, przedszkolaki wysłuchały krótkiej prelekcji przygotowanej przez Jawor-Parkiet o ekologii i lesie oraz ich znaczeniu w życiu każdego człowieka.

Najmłodsi podopieczni Zespołu Szkolno-Przedszkolnego mieli okazję poznać wiele ciekawostek na temat drzew, lasu i leśnych zwierząt. To wydarzenie może stać się inspiracją dla dzieci, aby częściej spędzać czas na łonie natury i zwracać uwagę na szkodliwe dla naturalnego środowiska zachowania, z którym nawet brzdące mogą walczyć.

Wspólnie z kierownikiem naszej firmy — Januszem Gawińskim – maluchy zasadziły w przedszkolnym ogrodzie jawora, który będzie codziennie przypominał im, jak ważna dla ludzi jest otaczająca nas natura.  

Szanujemy Twoją prywatność,

Stosujemy cookies po to aby nasza strona funkcjonowała prawidłowo i aby doskonalić nasze usługi.
Więcej o wykorzystaniu cookies dowiesz sie w naszej polityce prywatności.
Możesz również w dowolnym momencie zmienic ustawienia prywatności.