Nowości produktowe

Chevron – klimat pałaców znad Loary w Twoim domu

Chevron – klimat pałaców znad Loary w Twoim domu

Drewnianą podłogą ułożoną we wzór jodły francuskiej zachwycili się już w XVI wieku królowie i arystokraci francuscy. Urzekała precyzyjnym, symetrycznym wzorem i dodawała wnętrzom wyrafinowanej elegancji. Dziś wraca na salony w nowoczesnym wydaniu – gotowej podłogi dwuwarstwowej.

Niepowtarzalny urok krainy Loary potwierdzi każdy, kto odwiedził choć kilka z kilkuset monumentalnych zamków wznoszących się na zaledwie 200 km jednego z najpiękniejszych regionów Francji. Zespół pałacowy w Luwrze czy rezydencje królów francuskich do dziś słyną ze swego bogatego stylu i stanowią miejsce wycieczek turystów z całego świata. Wspólny mianownik dla tych wnętrz stanowią misternie układane drewniane podłogi. To one były inspiracją dla firmy Jawor-Parkiet do stworzenia linii Chevron – eleganckiej, ale i funkcjonalnej podłogi o wzorze jodły francuskiej.

FertigDeska i FertigParkiet Chevron to jedyna tego rodzaju gotowa podłoga – poszczególne klepki zostały przycięte na krótszych bokach pod kątem 45º tworząc kształt grotu strzały. Docięcie klepek na etapie produkcji umożliwia znaczne skrócenie procesu montażu, który dotychczas był bardzo czasochłonny, ogranicza także straty materiału i związane z tym koszty. Gwarantuje też najwyższą jakość ułożenia skomplikowanego wzoru, którą trudno było uzyskać przycinając osobno każdy element. W odróżnieniu od jodły francuskiej montowanej tradycyjną metodą podłoga ta po ułożeniu nie wymaga już cyklinowania, szpachlowania oraz lakierowania.

W linii Chevron odnajdziemy niemal tyle rodzajów podłogi, ile jest zamków nad Loarą. W zależności od potrzeb, klient może zdecydować się na podłogę z każdego rodzaju drewna (dębową, jesionową lub egzotyczną), bieloną lub przyciemnianą, jednocześnie indywidualnie dobierając sposób wykończenia. Produkt ten jest także dostępny w nowym kolorze Alabastro nawiązującym do barwy surowego dębu.

FertigDeska i FertigParkiet z linii Chevron są zabezpieczane trzema warstwami naturalnego olejowosku jeszcze na etapie produkcji. Podłoga może zostać poddana procesowi szczotkowania, czyli postarzania powierzchni, oraz czterostronnego fazowania. Za sprawą dwuwarstwowej konstrukcji może być stosowana na ogrzewaniu podłogowym.

Podłogi z linii Chevron to sposób na osiągnięcie niepowtarzalnego efektu przywodzącego na myśl minione epoki. Doskonale skomponują się z ozdobnymi wnętrzami podmiejskich rezydencji czy poddanych renowacji dworków. Coraz częściej wzór ten jest także wykorzystywany przez architektów jako element wykończenia miejskich wnętrz w stylu skandynawskim czy awangardowym. W dużych pomieszczeniach warto zdecydować się na wybór deski, natomiast FertigParkiet Chevron optycznie powiększy mniejsze wnętrza.


 

Więcej o jodle francuskiej...

Wzór jodły Chevron wywodzi się z dworu Franciszka I Walezjusza, panującego we Francji w XVI w. Franciszek I zasłynął m.in. dbałością o rozwój francuskiej kultury – z jego inicjatywy zbudowano szereg wspaniałych zamków nad Loarą, rozbudował Luwr, finansował biblioteki. Jodłą francuską zachwycali się możni władcy z racji trudności jej wykonania i oryginalnego efektu końcowego. 

Szanujemy Twoją prywatność,

Stosujemy cookies po to aby nasza strona funkcjonowała prawidłowo i aby doskonalić nasze usługi.
Więcej o wykorzystaniu cookies dowiesz sie w naszej polityce prywatności.
Możesz również w dowolnym momencie zmienic ustawienia prywatności.