Nowości produktowe

flwww

Forest Legend - ukłon w stronę dziedzictwa przyrody

Najnowsza seria podłóg drewnianych Forest Legend od Jawor-Parkiet to docenienie majestatu starodrzewu. Jego charakteru ukształtowanego przez czas. Pierwotnej mocy, która pozwala trwać mimo przeciwności. Odkrywanie jego historii, z myślą o tym, by to cenne dziedzictwo zachować dla przyszłych pokoleń.

Premierowa kolekcja Forest Legend oferuje pięć dekorów oraz trzy rodzaje postarzania powierzchni drewna. Inspiracją dla każdego z nich były tajemnice przeszłości, znaki upływu czasu oraz ślady oddziaływania naturalnych zjawisk, które formują scenerię i ducha lasu.

Dekory Wind, Dream, Mystery, Trace, Shadow to nie tylko oryginalne, ciekawe sposoby wybarwienia powierzchni drewna, ale także intrygujące opowieści o tym, co skrywa i czym niezmiennie obdarza nas wiekowy las. Dekor Wind o subtelnym rysunku przywodzącym na myśl poruszane wiatrem korony drzew, ma jasną barwę, lekką niczym podmuch powietrza. Dekor Dream o barwie pigmentowanego dębu jest ciepły i łagodny, o delikatnie rozświetlonym odcieniu. Z kolei niezwykle intrygujący i tajemniczy wygląd dekoru Mystery, to zasługa różnorodnego rysunku oraz ciemnej głębokiej barwy. Trace jest dekorem o ciekawej brązowej barwie z widocznymi przetarciami oraz bogatym rysunku. Natomiast ciepły, miodowy Shadow oddaje aurę i koloryt gęstego lasu rozświetlonego promieniami słońca.

Trzy rodzaje postarzania powierzchni drewna: Follow, Feel i Touch zapewniają kolekcji jej unikalny charakter. To wyjątkowe tekstury będące efektem procesów uzyskania śladów po pile prostopadle do słojów deski, heblowania oraz embosowania. Dzięki tym zabiegom przyspieszamy naturalny proces starzenia się drewna, otrzymując na powierzchni desek wyjątkową teksturę.

W rezultacie dając możliwość połączenia każdego spośród pięciu dekorów z dowolnym rodzajem postarzania, oferujemy naszym klientom aż 15 zupełnie nowych podłóg drewnianych. Na przykład Touch the Wind to jasna, rozświetlająca wnętrze podłoga z wyraźnie odciśniętą fakturą w efekcie embosowania. Follow the Shadow przyciąga uwagę poprzecznymi śladami po pile na deskach w ciepłym odcieni dębu. Z kolei Feel the Mystery to ciemna podłoga o powierzchni z efektem heblowania.

Naturalne walory drewnianej podłogi podkreśliliśmy także w efekcie dodatkowych procesów uszlachetniających, jak szczotkowanie, olejowoskowanie i czterostronne fazowanie.

Kolekcja Forest Legend standardowo dostępna jest w dwóch wymiarach desek układanych na mijankę lub jodełkę klasyczną.

Więcej na: https://jawor-parkiet.pl/podlogi-drewniane/forest-legend/