Targi i eventy

Inizio! Ruszyła II edycja konkursu Jawor-Parkiet Design Awards

Inizio! Ruszyła II edycja konkursu Jawor-Parkiet Design Awards

Zapraszamy architektów, projektantów wnętrz, designerów, studentów kierunków architektonicznych do udziału w II edycji konkursu Jawor-Parkiet Design Awards. W tym roku podnosimy stawkę. Laureaci konkursu, oprócz nagród pieniężnych, zaprezentowania zwycięskich projektów w magazynie wnętrzarskim, w poszukiwaniu inspiracji wyjadą do Włoch. Warunek jest jeden, trzeba zaprezentować nowoczesną wizję aranżacji wnętrza z podłogą Jawor-Parkiet i wygrać.
Do konkursu może przystąpić każdy architekt, projektant wnętrz, designer, student kierunków architektonicznych, który zgodnie z regulaminem konkursu, przygotuje wizualizacje z wykorzystaniem podłóg Jawor-Parkiet. Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie pięć projektów przydzielając je do czterech kategorii:
1. sypialnia
2. salon
3. pokój dziecięcy
4. aranżacja ścian
W każdym z projektów uczestnik może zgłosić maksymalnie dwa ujęcia (wizualizacje) tego samego pomieszczenia.
 

Idea „fresh eyes”
Jako organizator oczekujemy od uczestników świeżego spojrzenia na możliwości aranżacyjne podłóg z naszej oferty. Celem konkursu jest promocja dobrego wzornictwa. – Do konkursu zapraszamy zarówno doświadczonych projektantów, jak i osoby z mniejszym doświadczeniem. Podczas obrad jury nie zdradzamy nazwisk uczestników, dzięki czemu każdy ma równe szanse. Liczy się wyłącznie  najlepszy pomysł i wiedza z zakresu designu – komentuje konkurs Janusz Gawiński, Dyrektor Generalny Jawor-Parkiet.
Do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie projekty, które nie były dotąd publikowane, nagradzane, a w czasie jego trwania nie biorą udziału w innym konkursie.
 
Ważne daty
Zgłoszenia projektów będą przyjmowane wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.konkurs.jawor-parkiet.pl do 9 marca 2020 roku. Następnie jury, w skład którego wejdą przedstawiciele organizatora oraz partnerów konkursu, wybierze najlepsze projekty. Ogłoszenie wyników nastąpi 7 kwietnia 2020 roku poprzez stronę internetową organizatora.

W nagrodę Ferrari
Zgodnie z regulaminem konkursu, jury wyłoni najlepsze prace, spośród których wybierze te zajmujące 1,2,3 miejsce oraz 5 wyróżnień. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio 8000 zł, 4000 zł i 2000 zł. Nagrodzone prace wraz z informacjami o laureatach zostaną zaprezentowane na łamach magazynu wnętrzarskiego. Zarówno zwycięzcy, jak i autorzy wyróżnionych prac, otrzymają także nagrodę w postaci wyjazdu do Włoch, gdzie odbędzie się uroczystość wręczenia nagród głównych. Jednym z punktów programu będzie wizyta w Muzeum Ferrari w Modenie.
- Liczymy, że udział w konkursie umożliwi laureatom rozwój ich biznesu, stąd pomysł na nagrody finansowe i promocję ich dorobku zawodowego. Natomiast wspólny wyjazd to już czas na inspiracje i integrację w pięknych okolicznościach – dodaje Sebastian Sklepik, Specjalista ds. architektów i projektantów wnętrz Jawor-Parkiet.
 
Echa I edycji
W ubiegłorocznej, premierowej edycji konkursu Jawor-Parkiet Design Awards wzięło udział ponad 150 projektantów, którzy zgłosili ponad 500 projektów.
Laureat I nagrody, architekt wnętrz Jan Stępień, tak podsumował swój udział w konkursie i w finale w Mediolanie - Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywałem pod okiem Marty Czerkies. Dzięki pracy w jej biurze nauczyłem się projektować wnętrza i nadzorować ich wykańczanie "pod klucz". Zdobyte tam doświadczenie oraz wygrana w konkursie organizowanym przez Jawor-Parkiet spowodowały, że kilka miesięcy temu otworzyłem własne biuro projektowe BEROOM. Wyjazd do Mediolanu był niezapomnianym przeżyciem. Oprócz zachwycającej architektury miasta, włoskiego stylu życia i przepysznego jedzenia miałem okazje poznać wiele osób z branży architektonicznej.
 
Oczekujmy więcej!
Pierwsza edycja konkursu, w której uczestnicy wykazali się wyjątkową kreatywnością nie tylko w kontekście zastosowania podłogi do konkretnego wnętrza, ale podejścia do produktu generalnie sprawiła, że w tym roku oczekujemy więcej – projektów na najwyższym poziomie, inspiracji do dalszego rozwoju kolekcji. Ale zachęcamy także do tego architektów i projektantów. Oczekujcie od siebie więcej i pokażcie swój wyjątkowy świat wyobraźni, wiedzy i marzeń o współczesnej sztuce designu. I zgłoście swoje projekty do Jawor-Parkiet Design Awards!- zachęca Sebastian Sklepik.

Więcej o konkursie na www.konkurs.jawor-parkiet.pl.

Patronat honorowy:
 
 
Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP www.sarp.org.pl/
 
Patron medialny:
 
 
 
 

Szanujemy Twoją prywatność,

Stosujemy cookies po to aby nasza strona funkcjonowała prawidłowo i aby doskonalić nasze usługi.
Więcej o wykorzystaniu cookies dowiesz sie w naszej polityce prywatności.
Możesz również w dowolnym momencie zmienic ustawienia prywatności.