Targi i eventy

Zero Waste Dab Air www

Tytuł must have 2023 dla kolekcji Zero Waste Dąb Air

Kolekcja podłóg Zero Waste Dąb Air została wyróżniona w głosowaniu Rady Ekspertów must have i znalazła się w gronie najlepiej zaprojektowanych polskich produktów, w prestiżowym plebiscycie organizowanym już po raz trzynasty w ramach Łódź Design Festiwal. Wyróżnia on najlepsze wdrożenia od polskich projektantów i producentów i ma na celu promocję dobrego designu w kraju i za granicą.

Plebiscyt i wystawa must have to wydarzenia, które są już na stałe wpisane są w program Łódź Design Festiwal. W gronie produktów, które otrzymały tytuł must have 2023 znalazła się podłoga Zero Waste Dąb Air.  Podczas tegorocznej edycji festiwalu, w dniach 18 - 25 maja, prezentowana w Art Center na wystawie produktów wyróżnionych w 13. edycji plebiscytu.

Uroczysta gala wręczenia nagród must have 2023 odbyła się 27 maja w łódzkim Art_Inkubator. Nagrodę dla kolekcji Zero Waste Dąb Air odebrał Grzegorz Sadowski, dyrektor ds. marketingu i rozwoju sieci sprzedaży Jawor-Parkiet.

Zero Waste to kolekcja, która zwraca uwagę na piękno i niepowtarzalność natury. Eksponuje niedoskonałości drewna i przekuwa naturalne cechy surowca w jego zalety. Zaprojektowana została z myślą o świadomych klientach, którzy mają na uwadze dobro planety i dbają o zrównoważony rozwój, z troską o przyszłe pokolenia. Na powierzchni tych podłóg dużo się dzieje. Znajdziemy tu liczne sęki, pęknięcia, naturalne różnice kolorystyczne i bogaty rysunek słojów. Każdy element jest inny i niepowtarzalny. Kolekcję tworzy 10 dekorów, których barwy inspirowane są kolorami natury i żywiołów. Nagrodzony Dąb Air to podłoga oferowana w formie parkietu, która intuicyjnie wypełnia wnętrze, niczym niezbędne do życia powietrze. Jasny, subtelny dekor o zimnej barwie, oscylującej pomiędzy bielą a szarością, delikatnie rozświetla pomieszczenia. Wyraźny zarys słojów przywoła na myśl ruchy powietrza, które oplatają twarz przynosząc ukojenie po ciepłym dniu.

Nagroda w plebiscycie must have to także unikalna rekomendacja konsumencka. Celem plebiscytu jest bowiem promowanie najlepszych rozwiązań wzorniczych, które odpowiadają na potrzeby współczesnych konsumentów. Wyboru produktów nagrodzonych znakiem jakości must have dokonuje Rada Ekspertów, w której skład wchodzą uznani architekci, przedstawiciele mediów i najważniejszych w kraju ośrodków wzornictwa. Kryteria, jakie decydują o przyznaniu tytułu, to funkcjonalność, ergonomia, estetyka, wytrzymałość, jakość oraz jej stosunek do ceny.