Targi i eventy

Untitled design(3).png

Wybiła godzina zero. Teraz wszystko w rękach jurorów

O północy zakończyliśmy przyjmowanie projektów do konkursu Jawor-Parkiet Design Awards. Zapowiadając tegoroczną edycję deklarowaliśmy, że oczekujemy więcej i tak się stało. Zgłosiło się więcej uczestników niż przed rokiem. Otrzymaliśmy dużo więcej projektów. Teraz wszystko w rękach jurorów.

Konkurs adresowany do architektów, projektantów wnętrz, studentów kierunków architektonicznych został ogłoszony 20 stycznia br. Wszyscy chętni do 9 marca br. mieli możliwość zgłosić w sumie pięć projektów w podziale na cztery kategorie:

1. sypialnia
2. salon
3. pokój dziecięcy
4. aranżacja ścian

W każdym z projektów uczestnik mógł zgłosić maksymalnie dwa ujęcia (wizualizacje) tego samego pomieszczenia.

200

Prawie tylu uczestników zgłosiło swoje projekty do II edycji Jawor-Parkiet Design Awards. Otrzymaliśmy ciekawe, wyjątkowe wizualizacje. Widać w nich znajomość obowiązujących trendów, odwagę, przełamywanie stereotypowego myślenia na temat drewna i jego połączenia z innymi materiałami w jednej przestrzeni. W przesłanych projektach zauważamy także, jak ważne są naturalne surowce dla komfortu i jakości życia – powiedział Janusz Gawiński, Dyrektor Generalny Jawor-Parkiet.

Laury kwietniowe

Zgodnie z harmonogramem konkursu, 7 kwietnia br. poprzez stronę internetową Jawor-Parkiet poznamy wyniki II edycji Jawor-Parkiet Design Awards. W tym roku do grona jurorów dołączyły Panie – arch. Małgorzata Schmidt, członkini Zarządu Głównego SARP, wiceprezes do spraw zewnętrznych bydgoskiego Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Iwona Ławecka-Marczewska - redaktor naczelna magazynu Dobre Wnętrze. Zarówno SARP, jak i magazyn Dobre Wnętrze objęły patronat nad tegoroczną edycja konkursu, za co bardzo dziękujemy. Ich zaangażowanie ma dla nas ogromne znaczenie w kontekście nagłośnienia naszej inicjatywy w środowisku branżowym, jak i potwierdzenia wysokiego poziomu naszego konkursu – powiedział Grzegorz Sadowski, Dyrektor Handlowy Jawor-Parkiet.

Zgodnie z regulaminem konkursu, jury wyłoni najlepsze prace, spośród których wybierze te zajmujące 1,2,3 miejsce oraz 5 wyróżnień. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio 8000 zł, 4000 zł i 2000 zł. Nagrodzone prace wraz z informacjami o laureatach zostaną zaprezentowane na łamach magazynu Dobre Wnętrze. Zarówno zwycięzcy, jak i autorzy wyróżnionych prac, otrzymają także nagrodę w postaci wyjazdu do Włoch. Nie pozostajemy obojętni wobec sytuacji, która ma obecnie miejsce w całej Europie, szczególnie we Włoszech i dlatego nie wykluczamy przesunięcia terminu wyjazdu laureatów konkursu. Najważniejsze jest dla nas ich bezpieczeństwo i komfort – dodaje Dyrektor Generalny Jawor-Parkiet.
O szczegółach związanych z ceremonią wręczenia nagród oraz wyjazdem do Włoch będziemy uczestników konkursu informować na bieżąco monitorując rozwój wydarzeń związanych z koronawirusem w Europie.

Powodzenia!

Jesteśmy bardzo ciekawi opinii jurorów na temat konkursowych prac. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i mocno trzymamy kciuki za ich sukcesy, bo jak pokazuje krótka historia naszego konkursu, może on otworzyć drzwi do świata designu albo własnej pracowni.
 

Patronat honorowy konkursu:

Patronat medialny: