Targi i eventy

Wyniki konkursu Jawor-Parkiet Design Awards

Wyniki konkursu Jawor-Parkiet Design Awards

Jury konkursu Jawor-Parkiet Design Awards w składzie:
  • Justyna Łotowska - dyrektor wydawnicza Wydawnictwa Publikator,
  • Paweł Kuczma - architekt,
  • Janusz Gawiński - dyrektor generalny firmy Jawor-Parkiet,
  • Grzegorz Sadowski - dyrektor handlowy firmy Jawor-Parkiet,
  • Sebastian Sklepik - specjalista ds. kluczowych klientów oraz architektów firmy Jawor-Parkiet,
spośród około 150 zgłoszeń wyłoniło laureatów. Zwycięzców konkursu oraz ich prace prezentujemy poniżej.

I miejsce

Jan Stępień

Z wykształcenia architekt wnętrz. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywał pod okiem Marty Czerkies. Dzięki pracy w jej biurze nauczył się projektować wnętrza i nadzorować ich wykańczanie "pod klucz". Zdobyte tam doświadczenie oraz wygrana w konkursie organizowanym przez Jawor-Parkiet spowodowało, że kilka miesięcy temu otworzył własne biuro projektowe BEROOM. Jak mówi "Projektowanie wnętrz to dla mnie nie tylko praca, ale także pasja i radość tworzenia".

Dom w lesie Retro Collection Pure Line

Wnętrze domu zaprojektowane w taki sposób, aby było spójne z przyrodą dookoła niego. Wykorzystane naturalne materiały stanowią harmonię z naturą za oknem.


II miejsce

Michał Jagła

Miłośnik natury i wszystkiego, co naturalne. Architekt z wykształcenia, prowadzony przez pasję do narracji wizualnej. Założyciel pracowni graficznej QNSZT, która poprzez obrazy ukazuje przyszłe przestrzenie i miejsca.

Dębowy salon FertigDeska Dąb Country

W ponadczasową relację bieli z czernią włączamy podłogę Dąb Country z kolekcji FertigDeska, która nadaje ciepłego charakteru przestrzeni. W efekcie uzyskujemy idealne miejsce do codziennego życia. Dzięki naturalnej wyrazistości podłogi wnętrze nawiązuje do zalesionego otoczenia. Projekt jest dowodem na to, że dębowa podłoga jest idealnym uzupełnieniem dla nowoczesnego wnętrza.


III miejsce

Michał Litwin

Mieszkanie w kamienicy FertigParkiet Jesion Bursztyn

Projekt mieszkania w kamienicy. Zastosowany parkiet FertigParkiet Jesion w odcieniu Bursztyn kontrastuje z białymi ścianami ozdobionymi sztukateriami. Ciemniejsze elementy/usłojenia desek doskonale komponują się z czarnymi dodatkami i meblami. Zastosowany parkiet znakomicie wpisuje się w kamieniczny charakter mieszkania.


Wyróżnienie

Kategoria - salon

Oliwia Riewe

Milkshake Dąb Retro Pure Line DE Milkshake

Mieszkanie młodej architektki w zabytkowej dzielnicy Paryża. Eleganckiemu wnętrzu w starej kamienicy przysługuje równie elegancka podłoga, po której przyjemnie jest boso chodzić rano w puchatym szlafroku. Kolekcja design experience układana w dowolne kształty pozwala odzwierciedlić charakter wnętrza i ubrać je w subtelne wykończenie. Deska dębowa retro pure line sprawdziła się tu znakomicie!


Wyróżnienie

Kategoria - pokój dziecięcy

Olga Kuzmenko

Pokój dziecięcy Retro Collection Brushed Line Dirty Snow

Projekt pokoju dla dziewczynki, w którym zostały połączone style klasyczny i skandynawski. W projekcie została użyta tekstura podłogi parkietu Jawor-Parkiet Retro Collection Brushed Line Dirty Snow .


Wyróżnienie

Krzysztof Krauze

Kategoria - ściany
Melanż Retro Collection Handmade Line

Minimalistyczne wnętrze restauracji znajdującej się w dawnej hali montażowej sprzętu górniczego. Głównym, charakterystycznym elementem wystroju jest ścienna kompozycja przestrzenna z naturalnie barwionych, drewnianych desek, która płynnie przechodzi w sufit. Różnorodność kolorystyczna, jak i przestrzenna poszczególnych sekcji, nadaje wnętrzu dynamiki i niepowtarzalnego klimatu.


Wyróżnienie

Marta Ciesielska

IN CLOUDS RETRO COLLECTION PURE LINE MILKSHAKE

Pokój dziecięcy to enklawa domu, w której rozwija się kreatywność, uczy samodzielności. Motywem przewodnim w moim projekcie są podniebne podróże. Przestrzeń wypełniają papierowe chmury, gwiazdy, znalazł się również samolot. Chciałam jasno wyznaczyć strefy, im wyżej na podeście tym wyżej "w chmurach". Chciałam uzyskać przestrzeń przytulną, stymulującą i pełną radości.


Wyróżnienie

Kategoria - sypialnia

Piotr Pawulski

Zdobył wykształcenie w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach na Wydziale Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych na kierunku Architektury Wnętrz. Posiada techniczne wykształcenie jako plastyk w dziedzinie artystycznego druku sitowego oraz jest samoukiem w grafice 3D, na której do dziś buduje swoje doświadczenia zawodowe. Przedstawianie swoich koncepcji projektowych w postaci wizualizacji stało się nie tylko jego pasją, ale i ścieżką rozwoju. Uważa, że praca powiązana z pasją i zaangażowaniem jest satysfakcjonująca nie tylko dla wykonawcy, ale i dla odbiorcy. Piotr Pawulski, jak mówi, nie obawia się wyzwań, wręcz przeciwnie, lubi stawiać sobie nowe cele i do nich dążyć z pasją do tworzenia.

Zima FertigDeska Jesion Bursztyn

Sypialnia w stylu skandynawskim na poddaszu zachęca nas do sięgnięcia po dobrą książkę i wskoczenia pod ciepłą kołdrę. Wnętrze dopełnia biokominek zarazem kontrastując ze zbierającymi się płatkami śniegu na oknie, które topnieją na widok panującego ciepła we wnętrzu.


Wszystkich laureatów konkursu zapraszamy na dwudniowy wyjazd na targi Made Expo 2019 w Mediolanie, w dniach 13-15 marca 2019 r. Podczas pobytu w Mediolanie odbędzie się uroczystość wręczenia nagród Jawor-Parkiet Design Awards. Szczegóły dotyczące wyjazdu zostaną przekazane zwycięzcom drogą mailową.

Przypominamy, że każdy laureat konkursu Jawor-Parkiet Design Awards w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników konkursu jest zobowiązany do przesłania na adres konkurs@jawor-parkiet.pl wypełnionego „Formularza laureata konkursu projektowego „Jawor-Parkiet Design Awards”.

Wszystkim laureatom gratulujemy, a uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i podzielenie się z nami kreatywnością i nowym spojrzeniem na nasze produkty.

Szanujemy Twoją prywatność,

Stosujemy cookies po to aby nasza strona funkcjonowała prawidłowo i aby doskonalić nasze usługi.
Więcej o wykorzystaniu cookies dowiesz sie w naszej polityce prywatności.
Możesz również w dowolnym momencie zmienic ustawienia prywatności.