O podłodze, która udźwignie tysiące mokrych narciarskich butów

IMG_9101.jpg

O podłodze, która udźwignie tysiące mokrych narciarskich butów

Na wilgoć i duży ruch – podłoga postarzana

Jaką podłogę zastosować we wnętrzu o dużej wilgotności i dużym natężeniu ruchu, to dość częste pytanie. Specjaliści polecają podłogę postarzaną, która nosi ślady imitujące wieloletnie użytkowanie. W pizzerii w Ośrodku Narciarskim na Kurzej Górze zdecydowano się na podłogę dębową Stary Młyn z Retro Collection Handmade Line. To rustykalna podłoga o głębokiej ciemnej barwie, która niczym wehikuł czasu przeniesie nas do tradycyjnej, warmińsko-mazurskiej wsi. Wyróżniają ją ręczne wykończenie i zdobienia w postaci poziomych śladów po pile oraz nieregularna faza wykonane tu specjalnie na potrzeby aranżacji wnętrza pizzerii. Na powierzchni eksponowane są naturalne pęknięcia i przebarwienia. Decydując się na nią w takich pomieszczeniach, jak lokal gastronomiczny dla narciarzy musimy pamiętać o konieczności wykonania pielęgnacji desek przed użytkowaniem, a później regularnie, aby zabezpieczyć podłogę przed wilgocią. Jak to właściwie zrobić krok po kroku, można zobaczyć w wideoporadniku firmy Jawor-Parkiet „Od deski do deski”   https://www.youtube.com/watch?v=4wA82hX2pzU&t=5s

Podłoga na ścianę

Projektując wnętrze pizzerii i aby przenieść jej gości – wielu przecież spoza Warmii i Mazur – do miejsca bliskiego naturze zdecydowano się na wykorzystanie podłóg nie tylko na podłodze. Deski z dwóch bardzo oryginalnych linii z Retro Collection i Vintage Series można podziwiać na ścianach lokalu.


Pierwsza dębowa Dark Omen z linii Brushed Line to deska o oryginalnej, chłodnej barwie. Zdecydowaną, czarno-brązową podstawę kolorystyczną rozjaśniają naturalne białe refleksy. Powierzchnia jej mieni się kolorami palonego drewna - od bursztynu po ciemny brąz. Linia ta eksponuje największe walory drewna i pozwala zachować kontakt z naturą w każdym pomieszczeniu. Na ścianach tzw. vip roomu pizzerii na Kurzej Górze ułożono ją w klasyczną jodłę. I rzeczywiście podkreśla ona prestiżowy charakter tej części lokalu, dającej schronienie po sportowym wysiłku na stoku.
Kolejnym rozwiązaniem, które pełni w pizzerii zarówno funkcję chroniącą ściany przed uszkodzeniami np. przez narty oraz dekoracyjną jest użycie dębowego parkietu z premierowej kolekcji Vintage Series z linii 1980’s Mocca Cherry na ścianie przy ławach do siedzenia.
Ciepłe brązy stanowią bazę kolorystyczną tego dekoru. Przełamują je odcienie kawy i mlecznej czekolady, a także jasnych szarości i grafitu. Czekając na pizzę i przypatrując się deskom na ścianie zobaczymy biel oraz sęki, znaczne różnice kolorystyczne, dowolny słój, pęknięcia, zakorki, czasem będziemy mieć wrażenie, że ściana błyszczy.

Drewniany bar i stoły kropką nad „i”

Ktoś zapyta, czy to aby nie za dużo? Drewniana podłoga, ściany, ba - nawet sufit i do tego inne elementy wystroju. Dlatego polecamy zobaczyć, ale najpierw poszaleć na trasie narciarskiej, zjeżdżalniach tubingowym, lodowisku i zamówić doskonałą pizzę! :)Kolejny rok jesteśmy partnerem strategicznym Ośrodka Narciarskiego na Kurzej Górze – powiedział Grzegorz Sadowski Dyrektor Handlowy firmy Jawor-Parkiet. Kiedy pojawiła się możliwość aranżacji pizzerii, mieliśmy na to swój pomysł. W ten wyjątkowy sposób możemy zaprezentować nasze produkty i ich bardzo różne możliwości aranżacji, ale także chcieliśmy zostawić tu swój trwały ślad. Jesteśmy przecież stąd, stąd jako firma wyrośliśmy i stąd  śmiało ruszamy dalej.Szanujemy Twoją prywatność,

Stosujemy cookies po to aby nasza strona funkcjonowała prawidłowo i aby doskonalić nasze usługi.
Więcej o wykorzystaniu cookies dowiesz sie w naszej polityce prywatności.
Możesz również w dowolnym momencie zmienic ustawienia prywatności.