Sezon wiosenno-letnich alergii wywołanych pyłkami traw i drzew w pełni, ale osoby uczulone na roztocza kurzu nie mają wytchnienia przez cały rok. Dla nich niezwykle ważne jest, aby zminimalizować możliwość gromadzenia się kurzu w mieszkaniu. W ich przypadku warto pomyśleć o zastąpieniu wykładziny dywanowej naturalną drewnianą podłogą.
Parkiet w domu alergika powinien być przede wszystkim łatwy do czyszczenia. Drewno nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych – wystarczy regularnie odkurzać podłogę używając miękkich końcówek oraz raz na jakiś czas przemyć ją wodą ze specjalnym środkiem myjącym, który jednocześnie pielęgnuje powierzchnię. Dodatkowo drewniana podłoga jonizuje powietrze, nie elektryzuje się i nie przyciąga kurzu. Skutecznie więc pozwala uniknąć męczących dolegliwości.
- Podłogi drewniane to produkt w całości wykonany z naturalnych składników. W naszej firmie zarówno podłogi lite – MassiveParkiet, jak i produkty warstwowe – FertigParkiet oraz FertigDeska (przeznaczone na ogrzewanie podłogowe) są całkowicie naturalne, bez rozpuszczalników czy szkodliwych substancji. Dzięki temu nasze produkty nie uczulają i pozytywnie wpływają na domowy mikroklimat – mówi Katarzyna Czajkowska, kierownik działu handlu firmy Jawor-Parkiet, produkującej podłogi drewniane.
Przy doborze podłóg warto szczególnie zwracać uwagę na sposób zabezpieczenia warstwy wierzchniej. Substancje chroniące powierzchnię przed uszkodzeniami mogą być szkodliwe dla alergików czy dzieci. Coraz więcej jest jednak na rynku produktów, które są wolne od formaldehydów czy terpentyny a nawet są wytwarzane wyłącznie na bazie czystych olejów roślinnych i wosków. – Nasze podłogi zabezpieczamy lakierem, wolnym od szkodliwych, chemicznych substancji lub coraz bardziej popularnym i szczególnie zalecanym dla osób cierpiących na alergię – olejowoskiem – dodaje przedstawicielka firmy Jawor-Parkiet.
Bazą takich właśnie powłok są przyjazne dla zdrowia i dobroczynne dla drewna oleje roślinne pozyskiwane ze słonecznika, soi, lnu i ostu. Naturalne woski są dopuszczone do kontaktu z żywnością, a oczyszczone pigmenty są wolne od szkodliwych metali ciężkich i innych zanieczyszczeń. Dodatkowo taka naturalna kombinacja oleju i wosku tworzy mikropory, pozwalające drewnu oddychać.
Drewno posiada jeszcze jedną istotną z punktu widzenia alergików cechę: jest higroskopijne. Co to właściwie oznacza? Wraz ze wzrostem wilgotności powietrza w pomieszczeniu zwiększa się też wilgotność drewna i odwrotnie – gdy powietrze staje się suchsze – drewno oddaje zgromadzoną wcześniej wilgoć. Dzięki temu parkiet „oddycha” i tym samym reguluje mikroklimat w mieszkaniu.
Walkę z alergią powinniśmy rozpocząć od własnego mieszkania, więc jeśli istnieje jeszcze możliwość wymiany podłogi na drewnianą, to warto się nad tym zastanowić.
Szanujemy Twoją prywatność,
Stosujemy cookies po to aby nasza strona funkcjonowała prawidłowo i aby doskonalić nasze usługi.
Więcej o wykorzystaniu cookies dowiesz sie w naszej polityce prywatności.
Możesz również w dowolnym momencie zmienic ustawienia prywatności.
Kontakt
Jawor-Parkiet sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 87
13-300 Nowe Miasto Lubawskie
NIP: 8771485608
REGON: 522505664
KRS: 0000986064
Dziękujemy, że decydujesz się skorzystać z naszej innowacyjnej usługi, która pozwoli Ci zobaczyć wymarzoną podłogę w Twoim domu jeszcze przed jej położeniem, a dodatkowo od razu poznasz koszt całej inwestycji.