Sztuka jest z nami od początku. Zobacz jak wspieramy polskich artystów.

BNP Paribas Kino Letnie Sopot Zakopane 11 fot. Jurek Bartkowski

Sztuka jest z nami od początku. Zobacz jak wspieramy polskich artystów.

Drewniane podłogi otwierają nam drogę do kreatywnej współpracy z architektami i projektantami wnętrz. To im przekazujemy produkt, z którym – we współpracy z klientami – mogą zrobić właściwie wszystko. Dobierają odpowiednie dekory, zgodnie z wymarzoną stylistyką domów i mieszkań ludzi z całej Polski i świata. Pokazują w jaki sposób można je zamontować na podłodze, ścianie, czy nawet jako element mebli. To sztuka, która pokazuje różnorodność w zastosowaniu produktu i stworzeniu z niego wyjątkowych wnętrz.

Sztuka płynąca z projektów

Aby ułatwić pracę i pobudzić kreatywność współpracujących z nami architektów i projektantów, przekazujemy im Demoboxy. To próbniki naszych podłóg, które ułatwiają prezentowanie produktu klientom. W naszych salonach sprzedaży przygotowaliśmy również wygodne Strefy Architekta, gdzie przy smacznej kawie i wygodnym drewnianym stole toczą się rozmowy, które są początkiem spełniania marzeń o idealnym domu czy mieszkaniu. Na naszej stronie stworzyliśmy również panel architekta, który ułatwia pracę z teksturami niezbędnymi do tworzenia najbardziej kreatywnych projektów. Co roku architekci i projektanci mogą nadesłać swoje prace w organizowanym przez nas konkursie Jawor-Parkiet Design Awards, w którym doceniamy najlepszych i kreatywnych autorów. Ale to nie wszystko, bo dopiero w tym miejscu zaczyna się prawdziwa sztuka.

Współpraca ze sztuką

Ideę kreatywności i powiązań ze sztuką szerzymy poprzez nasze partnerstwa. Z okazji 30-lecia naszej działalności trzech artystów stworzyło portrety naszej firmy. Wśród nich znaleźli się rysownicy, graficy i plakaciści: Bartosz Zaskórski, Bolesław Chromry i Andrzej Pągowski. Swój talent wykorzystali do zaprezentowania własnych interpretacji związanych z wizją marki Jawor-Parkiet. Powstałe grafiki zamieściliśmy m.in. na wieloformatowych plakatach czy bawełnianych torbach reklamowych. Po to, aby popularyzować naszych rodzimych twórców. A współpraca z Andrzejem Pągowskim trwa do dziś.

„Wajda na nowo”

Andrzej Pągowski - plakacista i znany grafik w 2021 roku stworzył nowe plakaty do wszystkich filmów dokumentalnych i fabularnych Andrzeja Wajdy. Wykonał je z okazji 95. rocznicy urodzin i 5. śmierci wybitnego reżysera. Przygotował sentymentalną podróż dla wszystkich osób ceniących twórczość polskiego artysty. Pierwszy pokaz odbył się w Suwałkach, a kolejne wystawiane są w miastach położonych w różnych zakątkach naszego kraju. A my mamy przyjemność sponsorować wszystkie wernisaże i wystawy z cyklu „Wajda na nowo”.

Sztuka wizualna, czyli ambitne kino

Z najdłuższym wakacyjnym festiwalem filmowym BNP Paribas Kino Letnie Sopot – Zakopane jesteśmy związani od 2017 roku. W najpopularniejszych turystycznych miejscach, takich jak sopockie molo, zakopiańskie Krupówki czy ukochana przez żeglarzy ekomarina w Giżycku, przez całe wakacje wyświetlane są filmy w niezwykłej, plenerowej scenerii. To jednak nie tylko kino pod gwiazdami, ale również spotkania z polskimi aktorami, których na co dzień widujemy tylko na kinowych ekranach.

Ze wszystkimi projektami łączy nas dążenie do artystycznej doskonałości, popularyzowanie różnych dziedzin sztuki i szukanie rozwiązań, które spełniają potrzeby naszych odbiorców. Tak jak artyści podchodzą kreatywnie do swojej pracy, tak i my z sercem i pomysłem tworzymy nasz produkt. Po to, aby w podłodze, która trafia pod dachy domów i mieszkań, kryło się nie tylko piękno, ale i nuta sztuki zaklętej w drewnie.