FD_CH_Dab_Color_Alabastro_bl.jpg
FD CH Dab Color Alabastro pr v2

FertigDeska Chevron Dąb Color Alabastro

Chevron Deska FertigDeska Chevron Dąb Color Alabastro

To podłoga, która każdemu z pomieszczeń doda wyjątkowego charakteru. Unikalna formuła barwienia idealnie oddaje barwę surowego dębu - podłoga nie jest ani żółta, ani bielona. Kolor ten doskonale będzie się prezentować w zestawieniu z ekologicznymi materiałami wykończeniowymi. Za sprawą ozdobnego wzoru jodły francuskiej świetnie pasuje też do rustykalnych i klasycznych aranżacji.

Elegance: Biel niedopuszczalna, dopuszczalne zdrowe małe sęki, układ włókien dowolny, dopuszczalne zmiany barwy, dopuszczalny błyszcz

Classic: Biel dopuszczalna, dopuszczalne zdrowe małe sęki, układ włókien dowolny, dopuszczalne zmiany barwy, mikropęknięcia, dopuszczalny błyszcz

Country: Biel dopuszczalna, sęki dopuszczalne, układ włókien dowolny, znaczne różnice w barwie, pęknięcia, dopuszczalny błyszcz

Szczegóły produkt

Wykończenia
 • 8 warstw powłoki Fusion Hybrid

  Innowacyjna supermatowa powłoka łącząca cechy olejowosku i lakieru UV umożliwiająca miejscową powierzchowną renowację.

 • 4 warstwy olejowosku

  Olejowosk: Wnika w strukturę drewna, dzięki czemu podkreśla jego naturalne piękno i jednocześnie zabezpiecza podłogę. Wymaga częstszej konserwacji, ale umożliwia wykonywanie punktowych renowacji.

 • Szczotkowanie

  Polega na wyszczotkowaniu miękkich części słojów w celu uzyskania drobnych zagłębień. Daje efekt postarzenia podłogi.

 • Fazowanie V4

  W fazowaniu czterostronnym procesowi delikatnego ścięcia podlegają wszystkie cztery krawędzie. Zabieg ten optycznie eksponuje poszczególne elementy podłogi.

 • iko ogrzewanie Ogrzewanie podłogowe

  Podłoga jest przygotowana do ułożenia na ogrzewaniu podłogowym.

Wzory ułożenia
 • jodelka francuska Jodełka francuska
Gatunek drzewa

Parametry techniczne:
Gęstość: 690 kg/m3

Twardość:
Janki: 65 MPa

Współczynnik skurczu:
promieniowy: 0.167
styczny: 0,342

Dąb jest najbardziej cenionym rodzimym gatunkiem drzewa liściastego. Naturalnie występuje w Europie oraz miejscowo w zachodniej Azji. Jest drzewem długowiecznym, rosnącym ponad 300 lat. Pojedyncze okazy mogą mieć nawet 1000 lat. Osiągają wysokość do 40 m.

Drewno dębu ma barwę od jasnobrunatnej do ciemnobrunatnej. Każdy słój roczny rozpoczyna co najmniej jeden lub kilka szeregów naczyń o dużym świetle, dzięki czemu słoje są dobrze widoczne. Możliwe jest występowanie dość licznych sęków.

Dąb należy do drewna średnio kurczliwego o wysokiej twardości i gęstości. Właśnie gęstość odpowiada za wysokie właściwości mechaniczne. Drewno to cechuje duża wytrzymałość na ściskanie i zginanie statyczne. 
Ze względu na dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i walory wizualne, dąb stanowi uznany materiał parkieciarski.

Najbardziej efektowny pod względem estetycznym jest przekrój promieniowy z widocznym błyszczem, który podkreśla się poprzez wykończenie powłokami lakierniczymi. Drewno dębowe uważane jest za materiał wszechstronny o licznych zastosowaniach. Używane jest zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Opis i przekrój

Chevron

Niepowtarzalny urok krainy Loary potwierdzi każdy, kto odwiedził zespół pałacowy w Luwrze czy rezydencje królów francuskich. Budowle te do dziś słyną ze swego bogatego stylu, a ich wspólny mianownik stanowią misternie układane drewniane podłogi. To one były inspiracją dla nas do stworzenia linii Chevron – eleganckiej, ale i funkcjonalnej podłogi do montażu we wzór jodły francuskiej.

Chevron to jedyna tego rodzaju gotowa podłoga – poszczególne klepki zostały przycięte na krótszych bokach pod kątem 45º, tworząc kształt grotu strzały. Docięcie klepek na etapie produkcji umożliwia znaczne skrócenie procesu montażu oraz gwarantuje wysoką jakość ułożenia skomplikowanego wzoru, którą trudno było uzyskać, przycinając osobno każdy element. W odróżnieniu od jodły francuskiej montowanej tradycyjną metodą, podłoga ta po ułożeniu nie wymaga już cyklinowania, szpachlowania czy lakierowania. Posiada także pióro-wpust przy krawędzi czołowej, co do tej pory było rzeczą niespotykaną – dotychczas parkieciarze musieli borykać się z tzw. obcym piórem.

Podłogi z linii Chevron to sposób na osiągnięcie niepowtarzalnego efektu przywodzącego na myśl minione epoki. Doskonale skomponują się z ozdobnymi wnętrzami podmiejskich posiadłości czy poddanych renowacji dworków. Coraz częściej wzór ten jest także wykorzystywany przez architektów jako element wykończenia miejskich wnętrz w stylu skandynawskim czy awangardowym. W dużych pomieszczeniach warto zdecydować się na wybór deski, natomiast parkiet optycznie powiększy mniejsze wnętrza.

Wymiary i pakowanie

Uwaga!
Podane informacje są ogólne dla wszystkich produktów w danej kolekcji podłóg.
Szczegółowe informacje na temat dostępności konkretnego produktu w danym wymiarze dostępne są w autoryzowanych punktach sprzedaży.

FertigDeska Chevron gr. 15 mm

FD Chevron wymiary Ilość desek Ilość m2 Gr. warstwy użytkowej Średnia waga
szer. 130 mm / dł. 460 mm
(590 mm dł. całkowita)
20 szt. 1,196 m2 ok. 3,6 mm 13 kg
szer. 130 mm / dł. 610 mm
(740 mm dł. całkowita)
10 szt. 0,793 m2 ok. 3,6 mm 9 kg
szer. 130 mm / dł. 860 mm
(990 mm dł. całkowita)
10 szt. 1,118 m2 ok. 3,6 mm 12kg
szer. 140 mm / dł. 450 mm
(590 mm dł. całkowita)
20 szt. 1,260 m2 ok. 3,6 mm 14 kg
szer. 140 mm / dł. 600 mm
(740 mm dł. całkowita)
10 szt. 0,840 m2 ok. 3,6 mm 9 kg
szer. 140 mm / dł. 850 mm
(990 mm dł. całkowita)
10 szt. 1,190 m2 ok. 3,6 mm 13 kg
szer. 150 mm / dł. 440 mm
(590 mm dł. całkowita)
20 szt. 1,320 m2 ok. 3,6 mm 15 kg
szer. 150 mm / dł. 590 mm
(740 mm dł. całkowita)
10 szt. 0,885 m2 ok. 3,6 mm 10 kg
szer. 150 mm / dł. 840 mm
(990 mm dł. całkowita)
10 szt. 1,260 m2 ok. 3,6 mm 14 kg

 

Floori
Dostosuj swoje wnętrze
dzięki nowemu aranżatorowi
FertigDeska Chevron Dąb Color Alabastro

Masz jakieś pytania?
Skontaktuj sie z nami