Nowości produktowe

zero waste www

Drewniana podłoga nie tylko dla EKO freaków

W nowej kolekcji podłóg od Jawor-Parkiet piękno tkwi w naturalnych niedoskonałościach

Nowa kolekcja podłóg drewnianych od polskiego producenta Jawor-Parkiet to pewna forma manifestu i komunikat do klienta – największa wartość podłóg drewnianych kryje się w ich naturalnym pięknie. Kolekcja Zero Waste to powrót do natury – eksponuje niedoskonałości drewna i przekuwa naturalne cechy surowca w jego zalety.


XXI wiek w modzie i designie oznacza większą akceptację, troskę o otaczający nas świat i odchodzenie od wyidealizowanego piękna. Kult perfekcyjnego ciała, często ukształtowanego medycyną estetyczną lub graficznym retuszem zastępuje stopniowo ruch body positive. Design zaś idzie w kierunku kolorów natury, z premedytacją zastępuje nieuzasadniony konsumpcjonizm recyklingiem rzeczy i świadomym wyborem produktów biodegradowalnych, długowiecznych i przyjaznych naszej planecie.
Kolekcja dwuwarstwowych podłóg drewnianych Zero Waste powstała z myślą nie tylko o eko freakach, ale przede wszystkim świadomych klientach, którzy mają na uwadze dobro planety i dbają o zrównoważony rozwój, myśląc o przyszłych pokoleniach. Są przekonani o tym, że konsumpcjonistyczne podejście do życia musi mieć kres, ponieważ zasoby ziemi nie są nieograniczone.


Historia zapisana w drewnie


Deski i parkiety z kolekcji Zero Waste to odpowiedź na możliwości, ale też obecne potrzeby rynku. Nowa kolekcja staje w opozycji do królujących przez lata podłóg w klasie Elegance – niemal idealnych, bezsęcznych i z równym, przewidywalnym rysunkiem. Zero Waste przypomina: piękno kryje się w naturze. Dlatego na powierzchni tych podłóg dużo się dzieje. Każdy element jest inny i niepowtarzalny. Znajdziemy tu liczne sęki, czasem nawet bardzo widoczne, pęknięcia i bogaty rysunek słojów. Urok podłogi eksponują dodatkowe procesy uszlachetniające, takie jak olejowoskowanie, szczotkowanie i fazowanie czterostronne.


W barwach żywiołów


Barwy kolekcji inspirowane są kolorami natury i żywiołów. Znajdziemy w niej delikatne beże, naturalne i głębokie brązy, a także stonowaną biel. Nazwy dekorów układają się w nazwę kolekcji: Zenith, Earth, Rain, Organic, Water, Air, Stream, Timber, Energy. Dziesiątym, dodatkowym dekorem kolekcji jest jasnobrązowy, subtelny jak obłok Clouds.


Funkcjonalna podłoga na lata


Kolekcja dostępna jest w formacie FertigDeski i FertigParkietu. W przypadku parkietu zastosowano w standardzie prawe i lewe pióro, co umożliwia montaż podłogi m.in. w jodłę klasyczną czy kwadraty. Powierzchnia podłogi zabezpieczona jest ekologicznym olejowoskiem. Warstwa wierzchnia podłogi, o grubości 3 mm, pozwala na jej renowację, dzięki czemu będzie można się nią cieszyć przez długie lata. Warstwę spodnią, przeciwprężną, stanowią lamele iglaste. Podłoga jest dedykowana do montażu na ogrzewaniu podłogowym. Dostępna od czerwca 2022 wyłącznie w firmowych salonach sprzedaży i studiach Jawor-Parkiet

Zobacz całą kolekcję.