Nowości produktowe

ci fusion xl xxl v2

Fusion Hybrid – fuzja natury i estetyki z funkcjonalnością

Każdy, kto dotychczas stawał przed wyborem podłogi drewnianej, musiał zadać sobie zasadnicze pytanie: lakier czy olejowosk? Producent Podłóg Drewnianych Jawor-Parkiet wprowadza właśnie rewolucyjną powłokę Fusion Hybrid, która rozwiązuje ten dylemat, bo łączy w sobie najważniejsze walory olejowosku i funkcjonalność lakieru. 

Fusion Hybrid od Jawor-ParkietPrzez lata zarówno producenci jak i użytkownicy podłóg drewnianych zastanawiali się, jak połączyć największe zalety lakieru i olejowosku. Pierwszy wygrywał funkcjonalnością w codziennym użytkowaniu, drugi zaś umożliwiał oryginalne barwienie drewna, gwarantował naturalną strukturę drewnianej powierzchni oraz miejscową renowację uszkodzeń.

Nowa, rewolucyjna powłoka Fusion Hybrid jako unikalne połączenie cech olejowosku i lakieru jest odpowiedzią na te potrzeby. Wykorzystuje ona to, co najlepsze z obu dotychczasowych formuł, by zapewnić jeszcze lepsze zabezpieczenie podłogi drewnianej na etapie produkcji. Najnowsza technologia pozwala aplikować 6-krotnie większą ilość powłoki względem standardowego wykończenia olejowoskiem. Przeprowadzone przez producenta badania wykazały, że Fusion Hybrid jest aż 14 razy bardziej odporna na ścieranie niż standardowa powłoka olejowoskowana. W związku z tym cechuje ją zwiększona wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. 

Nowa technologia zabezpieczenia podłogi drewnianej łączy największe walory podłogi lakierowanej i olejowoskowanej pod względem jej pielęgnacji. Po montażu producent zaleca pierwszą impregnację oraz okresową pielęgnację preparatami dedykowanymi do podłóg lakierowanych. W codziennym użytkowaniu należy pamiętać o podstawowych zasadach jak m.in. usuwaniu zabrudzeń i nadmiernej wilgoci. Co ważne właściwości powłoki olejowoskowanej, które posiada Fusion Hybrid, dają możliwość miejscowej renowacji i zabezpieczenia powierzchniowych, drobnych uszkodzeń. 

Szeroka paleta kolorów i przyjemne doznania percepcyjne 

Podłogi drewniane Jawor-Parkiet oprócz wielości formatów wyróżniała dotychczas szeroka gama kolorystyczna dostępna w wykończeniu olejowoskowanym. Teraz wszystkie 14 dekorów z kolekcji Color Inspiration będzie dostępnych także w powłoce hybrydowej. Fusion Hybrid jest ultramatowa, otwartoporowa i pozwala zachować naturalne walory drewnianej powierzchni – wnikając w powierzchnię drewna, eksponuje strukturę i rysunek. 

W ochronie zdrowia i środowiska

Nowa powłoka jest ekologiczna, pozbawiona rozpuszczalników i szkodliwych dla zdrowia substancji, a co za tym idzie – przyjazna alergikom i dzieciom oraz bezpieczna dla zwierząt. Nie zamyka porów drewna, wnikając w jego strukturę,  co pozytywnie wpływa na mikroklimat w pomieszczeniu. Można ją stosować zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i przestrzeniach użyteczności publicznej. Została sprawdzona i certyfikowana pod względem śliskości oraz emisji lotnych związków organicznych (LZO)  oraz w zakresie reakcji na ogień (klasa Cfl-s1) – posiada jeden z najbardziej rygorystycznych certyfikatów TUV oraz Instytutu Technologii Drewna.  

Fusion Hybrid – dlaczego warto:

• Połączenie funkcjonalnych i wizualnych walorów lakieru i olejowosku,

• 6-krotnie większa ilość warstwy zabezpieczającej względem standardowego wykończenia olejowoskiem (g/m2)

• 14-krotnie większa odporność na ścieranie w porównaniu do standardowej powłoki olejowoskowanej, 

• Zwiększona wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne,

• Dostępna w 13 dekorach z kolekcji Color Inspiration,

• Wymaga mniejszej ilości zabiegów pielęgnacyjnych niż powłoka olejowoskowana,

• Umożliwia miejscową renowację powierzchniowych, drobnych uszkodzeń,

• Ekologiczna, wolna od lotnych związków organicznych,

• Bezpieczna w użytkowaniu, antyalergiczna,

• Ultramatowa, otwartoporowa, szczotkowana – eksponuje naturalne walory drewna,

• Rekomendowana do domów, mieszkań i obiektów użyteczności publicznej o średnim natężeniu ruchu.