Porady

0001116590KK-849x565.jpg

Montaż na ogrzewaniu podłogowym ważniejszy od ceny

Wiosenny sezon targowy dobiegł końca. Od lutego do maja odwiedziliśmy aż jedenaście miast w Polsce. Wykorzystując możliwość bezpośredniej rozmowy z naszymi klientami oraz osobami zainteresowanymi zakupem podłóg drewnianych, zapytaliśmy ich o preferencje zakupowe. Zobaczcie, czego się dowiedzieliśmy.
Każdy z ankietowanych mógł wskazać trzy cechy, które bierze pod uwagę podejmując decyzję przy wyborze podłogi drewnianej. Zdaniem pytanych przez nas osób decydującą kwestią jest możliwość montażu desek lub parkietu na ogrzewaniu podłogowym. Tę odpowiedź wybrało ponad 70 proc. osób.
Drugim czynnikiem wskazanym przez ankietowanych uwzględnianym w procesie doboru podłogi jest gatunek drewna i jego odporność na ścieranie. Trzecim zaś okazał się wygląd. Dopiero w dalszej kolejności klienci sugerują się ceną podłogi oraz długością okresu gwarancyjnego producenta. 
Co ciekawe, ankieta wykazała, iż preferencje zakupowe kobiet i mężczyzn dość znacznie się różnią. Kobiety dużo większą wagę przywiązują do naturalności produktu – ta cecha stanowiła blisko 12 proc. wszystkich udzielonych przez panie odpowiedzi. Wśród mężczyzn zaś – jedynie 3,65 proc. Panie przywiązują także większą wagę do ceny. Mężczyźni z kolei  nad czynniki ekonomiczne przedkładają walory wizualne. 

Niezmiernie cieszy nas fakt, że produkty Jawor-Parkiet wpisują się w Państwa oczekiwania. W przyszłości z pewnością będziemy powtarzać tego typu ankiety, by jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów oraz poznać Państwa opinie.