Targi i eventy

dobry v2

Nagroda Dobry Wzór 2022 dla kolekcji ZeroWaste

Wśród laureatów 29. edycji konkursu Dobry Wzór znalazła się kolekcja dwuwarstwowych podłóg drewnianych ZeroWaste marki Jawor-Parkiet, zdobywając nagrodę główną w konkursie na najlepiej zaprojektowane produkty na polskim rynku.

Nagroda Dobry Wzór 2022 w konkursie organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego dla ZeroWaste to potwierdzenie wysokiej klasy wzornictwa, innowacyjności i estetyki naszej kolekcji podłóg dwuwarstwowych.

Dobry Wzór to najstarszy polski konkurs wzorniczy promujący najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku. W tegorocznej edycji interdyscyplinarne jury nagrodziło produkty i usługi w dziesięciu kategoriach. Kolekcja ZeroWaste zwyciężyła  w kategorii  „Dom”, podkategorii "Kuchnia i Jadalnia". Podczas uroczystej gali, która odbyła się 17 listopada w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, nagrodę Dobry Wzór 2022 przyznaną kolekcji ZeroWaste odebrał Grzegorz Sadowski, Dyrektor Ds. Marketingu i Rozwoju Sieci Sprzedaży Jawor-Parkiet.

Kolekcja ZeroWaste jest prezentowana na cyklicznej wystawie pokonkursowej, obok pozostałych nagrodzonych i nominowanych do finału produktów, w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, przy ulicy Świętojerskiej 5/7 w Warszawie. Wystawę można odwiedzać do 13 grudnia 2022. Jak co roku, towarzyszy jej dwujęzyczny katalog nagrodzonych wyrobów.

Piękno kryje się w naturze. O tym przypomina kolekcja ZeroWaste, która w wyjątkowy sposób eksponuje naturalne cechy drewna. Zgodnie z ideą projektu sprawia, że jego pozorne niedoskonałości stają się zaletami i wyróżnikami produktu. Na powierzchni podłóg uwidocznione są naturalne różnice kolorystyczne, liczne sęki, pęknięcia i bogaty układ słojów. Kolekcja powstała jako odpowiedź na współczesne wyzwania z związane z ochroną środowiska i zasobów naturalnych oraz oczekiwania klientów, którzy mają na uwadze dobro planety i dbają o zrównoważony rozwój.

Procesy uszlachetniające, takie jak olejowoskowanie, szczotkowanie i fazowanie czterostronne dodatkowo podkreślają urok podłóg. Inspirowane kolorami natury i żywiołów barwy kolekcji prezentują delikatne odcienie beżu, naturalne i głębokie brązy, a także stonowaną biel. Nazwy dekorów układają się w nazwę kolekcji: Zenith, Earth, Rain, Organic, Water, Air, Stream, Timber, Energy. Dziesiątym, dodatkowym dekorem kolekcji jest jasnobrązowy, subtelny jak obłok Cloud.

Zobacz całą kolekcję: https://jawor-parkiet.pl/podlogi-drewniane/zerowaste/