Targi i eventy

grafika 1920x880

Twórczość Andrzeja Wajdy w plakatach Andrzeja Pągowskiego – Jawor-Parkiet partnerem cyklu wystaw ku pamięci znanego reżysera.

Już 27 listopada w Inowrocławiu prezentowana będzie kolejna wystawa Andrzeja Pągowskiego z cyklu „Wajda na nowo”. Nasza firma została zaproszona do projektu przez znanego plakacistę i stała się partnerem tego przedsięwzięcia. Zaproszenie to jest efektem owocnej współpracy z artystą, która miała miejsce w tym roku z okazji jubileuszu Jawor-Parkiet. Firma postanowiła wesprzeć także cykl wystaw, które zaplanowano na przyszły rok.

Z okazji 95. rocznicy urodzin i 5. rocznicy śmierci wybitnego polskiego reżysera – Andrzeja Wajdy, Andrzej Pągowski stworzył 60 nowych plakatów do wszystkich filmów fabularnych, dokumentalnych i etiud reżysera. Równolegle powstała też książka z reprodukcjami plakatów i wywiadami ze współpracownikami A. Wajdy, w tym jego ulubionymi aktorami.

„Wajda na nowo” to sentymentalna podróż po filmowych dziełach, które na stałe zapisały się w pamięci widzów.

Artysta o projekcie: „Andrzeja Wajdę poznałem w roku 1981 podczas pracy nad plakatem do filmu „Człowiek z żelaza”. Potem wykonałem jeszcze plakaty do takich filmów jak „Kronika wypadków miłosnych”, „Pierścionek z orłem w koronie”, „Wałęsa człowiek z nadziej”, czy ostatni jego film fabularny „Powidoki”. Ale to właśnie plakat do „Człowieka z żelaza” stał się jego ulubionym, o czym wielokrotnie mówił, a nawet zażartował w jednym z wywiadów, że do takiego plakatu warto było zrobić film”.

Wystawa była już prezentowana w Suwałkach, Gdyni i Łodzi, w planach są kolejne lokalizacje.

Plakaty Andrzeja Pągowskiego zainteresowani mogą oglądać do końca roku, w Inowrocławiu w budynku Teatru Miejskiego, od wtorku do piątku w godzinach 11:00-17:00 oraz w soboty od 10:00 do 15:00. Wstęp jest bezpłatny.