Targi i eventy

Projekt bez tytułu(16).png

Znamy laureatów II edycji konkursu Jawor-Parkiet Design Awards

Jury, w skład którego w tym roku oprócz przedstawicieli naszej firmy weszły ekspertki reprezentujące środowisko architektów i świat designu, oceniło wszystkie spośród prawie 600 projektów 158 uczestników. Uznanie zdobyły te aranżacje wnętrz, które pokazały niestandardowe rozwiązania – w zakresie doboru, jak i zastosowania podłóg, a także doskonałe wyczucie trendów przez projektantów.
Podium

I miejsce w tegorocznej edycji konkursu zajęła Marta Mocek. Jej projekt „Luna rossa” z podłogą FertigDeska Chevron Dąb Color Luna to, w opinii jurorów ciekawa koncepcja, kompozycja, właściwie wyeksponowana podłoga i wyjątkowa dbałość o detale, jak np. gra światła w pomieszczeniu. Ta praca wymagała kreatywności, znajomości trendów, ale i wyjątkowej staranności, co w naszej opinii zasługuje na nagrodę główną– podsumował Janusz Gawiński, Dyrektor Generalny Jawor-Parkiet.
 

Inspiracją dla projektu stały się pierwsze skojarzenia, jakie pojawiają się na myśl o drewnie we wnętrzach. Dla mnie jest to przede wszystkim ciepło, spokój, przytulność oraz elegancja. Połączenie tych słów doprowadziło do stworzenia wnętrza, gdzie punktem wyjściowym stała się dębowa deska w jodełkę, do której zostały dobrane nawiązujące kolory i materiały – tak opisała swój konkursowy projekt jego autorka.

II miejsce to projekt „Salon w minimalistycznym stylu” z podłogą FertigDeska Dąb Czarny Olgi Kuzmenko. Ściany i sufit pomieszczenia są w wykończeniu tynku strukturalnego z betonu, co daje też klimat loftowy, nieco surowy. Wnętrze ocieplają meble i podłoga z ciemnego drewna. Uwagę jurorów zwróciła właściwa kompozycja projektu, ekspozycja podłogi oraz zgodność projektu z obowiązującymi trendami.
 

Brązowy medal w tegorocznym konkursie zajął projekt „Apartament” z podłogą FertigDeska Chevron Dąb Color Vulcano Gabriela Helegdy. To nowoczesny apartament z klasycznymi elementami dekoracyjnymi. Otwarta część apartamentu łączy funkcje salonu wypoczynkowego, jadalni i kuchni. W aranżacji użyto deski w formacie jodełki francuskiej, która wykorzystana miejscowo sprawia wrażenie drewnianego "dywanu", co podkreśla jej charakter i czyni przykuwającym uwagę elementem wnętrza. W opinii jurorów w tym projekcie autor najlepiej wyeksponował oryginalny kolor podłogi, przedstawił rozwiązania „na czasie”.
 
W przypadku zwycięskich prac, jurorzy wydali werdykt niemal jednomyślnie.

Wyróżnili się

Jury przyznało także pięć wyróżnień.

Pierwsze z nich trafiło do Urszuli Karasiewicz za projekt „Marian tu jest jakby luksusowo” z podłogą FertigParkiet Chevron Dąb Color Bianco. Wnętrze z drewnem może być jasne i eleganckie, ale jednocześnie nie musi być nudne, przewidywalne i przesadnie skromne. Odrobina szaleństwa nie wyklucza elegancji, zwłaszcza, gdy połączymy parkiet ze złotymi listewkami – opisała swój projekt autorka. I właśnie to niestandardowe ułożenie chevronu, na podłodze i ścianie, użycie wstawek, co jest możliwe w rzeczywistości do zrealizowania, a także odwzorowanie koloru produktu, pokazały odwagę i kreację – powiedział Grzegorz Sadowski, Dyrektor Handlowy Jawor-Parkiet.
 

Ilona Wysocka w „PROJEKCIE DIRTY SNOW” z podłogą Retro Collection Brushed Line Dirty Snow przedstawiła wizję mieszkania z najwyższej klasy materiałów z wyeksponowaną sypialnią. Widzimy tu ciekawie zaprojektowane wnętrze wraz z przeszkloną przestrzenią sypialną, oraz bardzo dobre odwzorowanie koloru podłogi.
 

Natomiast Aneta Paruzel o swojej realizacji „Z fascynacji naturą” z podłogą Vintage Series 1960 Touch of Grey mówi - czysta premedytacja... nieskrywana satysfakcja... dzika przyjemność... fascynacja naturą... umiłowanie drewna... z tym wszystkim właśnie popełniono to wnętrze..., wyróżnione przez jurorów konkursu.
 

Jan Stępień w projekcie „Lekka elegancja Milkshake”, w którym skorzystał z podłogi Retro Collection Pure Line Milkshake zaproponował salon, w którym odważne kolory łączą się ze sobą nadając ponadczasowy i elegancki wygląd. To, co zwróciło uwagę jurorów, to bardzo dobrze wykorzystana tekstura wyjątkowo efektownej, ale też trudnej do odwzorowania w projekcie podłogi w ułożeniu jodły klasycznej.
 
 
Piąte konkursowe wyróżnienie trafiło do Aleksandry Zachary. Jej „Tajemnicza ściana” z FertigParkietem Chevron Jesion Bursztyn przedstawia pomieszczenie, w którym dominantę stanowi ściana wyłożona parkietem w formacie jodły francuskiej. Sposób ułożenia, z różnym stopniem zagłębienia powoduje, że ściana jest bardziej przestrzenna i ciekawie rozprasza światło padające z góry. Jej część jednocześnie stanowi fronty ukrytej szafy oraz barku (fronty składane), a także ukrytych drzwi do sali konferencyjnej – to bardzo pomysłowe i funkcjonalne jednocześnie. Takie rozwiązanie w projekcie w nieoczywisty sposób tworzy przegrodę pomiędzy pomieszczeniami i jest użyteczne. 
 
Drewno w naturze, chevron i mocny powrót ciepłych brązów
 
Podsumowując tegoroczną edycję konkursu Jawor-Parkiet Design Awards, jurorzy zwrócili uwagę na kilka przebijających się trendów. To na pewno duża popularność podłogi chevron. Jodła francuska wciąż cieszy się zainteresowaniem designerów. To produkt dedykowany do wnętrz premium – podsumował Grzegorz Sadowski.
Ważnym głosem w tegorocznej edycji konkursu i ocenie prac był ten wprost z branży designu reprezentowany przez Panie arch. Małgorzatę Schmidt, członkinię Zarządu Głównego SARP, wiceprezes do spraw zewnętrznych bydgoskiego Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Iwonę Ławecką-Marczewską - redaktor naczelną magazynu Dobre Wnętrze. Wysoko oceniam poziom większości nadesłanych prac. Konkurs pokazał, że dużą popularnością cieszy się drewno w naturalnych barwach. Dwa z trzech zwycięskich projektów potwierdziły modę na parkiety układane w jodełkę. Jest bardzo budujące, że w wysoko ocenionych pracach podłogi są harmonijnie dobrane do pozostałych elementów wykończenia i wyposażenia. W wielu projektach dostrzegłam, zgodny z trendami, powrót do ciepłych odcieni brązu, które architekci chętnie zestawiają z szarościami. Nagrodzone prace świadczą dobitnie o tym, że nadchodzi czas wnętrz stonowanych, przyjaznych domownikom i zapewniających im poczucie bezpieczeństwa - podsumowała konkurs redaktor naczelna magazynu Dobre Wnętrze.
 
Dziękujemy i gratulujemy
 
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Tegoroczna edycja pokazała, jak się on rozwija. Otrzymaliśmy dużo więcej interesujących projektów niż rok wcześniej. W ocenie jurorów wznieśliśmy się na wyższy poziom – powiedział Janusz Gawiński. Dziękuję Stowarzyszeniu Architektów Polskich SARP oraz redakcji magazynu Dobre Wnętrze za patronat i realne wsparcie organizacji i promocji konkursu. Ich zaangażowanie ma dla nas ogromne znaczenie w kontekście zarówno zwrócenia uwagi branży kreatywnej na konkurs, jak i potwierdzenia jego wysokiego poziomu.
Do gratulacji uczestnikom konkursu dołączyła się arch. Małgorzata Schmidt - Było mi niezmiernie miło uczestniczyć jako juror w konkursie Jawor Parkiet. Jako architekt, cieszę się, że tak wielu architektów wzięło udział w konkursie. Wybór najlepszych prac był bardzo trudny, ale po kilkugodzinnych obradach jurorzy wybrali najlepsze z najlepszych. Gratuluję laureatom!
 
Praktyką jest to, że jurorzy oceniają prace anonimowe, nie wiedzą, kim są ich autorzy. Dopiero po głosowaniu i podaniu wyników okazało się, że w gronie laureatów są uczestnicy i laureaci ubiegłorocznej edycji konkursu. Bardzo nas to cieszy. To znak zaangażowania w markę, produkt, który jednocześnie odpowiada artystycznej wizji i gwarantuje jakość. Jeszcze raz gratulujemy – powiedział Grzegorz Sadowski.
Zgodnie z regulaminem konkursu na zwycięzców czekają nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio 8000 zł, 4000 zł i 2000 zł. Nagrodzone prace wraz z informacjami o laureatach zostaną zaprezentowane na łamach magazynu wnętrzarskiego. Zarówno zwycięzcy, jak i autorzy wyróżnionych prac, otrzymają także nagrodę w postaci wyjazdu do Włoch. Obecna sytuacja i walka z epidemią uniemożliwiają zrealizowanie wyjazdu i uroczystego podsumowania konkursu w najbliższym terminie, ale Włochom nie mówimy „Addio”, ale „A rivederci!” – zapewnia Dyrektor Generalny Jawor-Parkiet.
 
Patronat honorowy:
 
 
Patronat medialny: