Chevron – to ona wygrywa!

Olga Osadowska_lewitująca wyspa_FertigDeska Chevron Dąb Country.jpg

Chevron – to ona wygrywa!

Nie gości na salonach, ona w nich króluje
Dom jest zarówno naszą wizytówką, jak i bardzo ważną częścią życia. Dlatego każdy inwestor chce stworzyć przestrzeń wygodną, gustowną, a jednocześnie zgodną z panującymi trendami. Jednym z najważniejszych elementów mieszkania jest podłoga. Stanowi tło, bazę, fundament czy dopełnienie całości wnętrza. Dębowe deski ułożone we wzór Chevron doskonale wpisują się w każde wnętrze pozwalając na połączenie z indywidualnym stylem. Królewska podłoga to także nieoczywiste rozwiązania. Kto powiedział, że tylko w roli posadzki?
 
Projekt "Apartament" Gabriel Helegda, podłoga FertigParkiet Chevron Dąb Color Nero
 
Nowy designerski trend z Chevron w postaci drewnianych okładzin ściennych można zauważyć w projektach zgłoszonych do konkursu Jawor-Parkiet Design Awards. Drewno idealnie komponuje się z innymi materiałami. Od strony wizualnej stanowi estetyczną dekorację, przykuwającą uwagę, a od strony praktycznej zapewnia ochronę ścian przed uszkodzeniem.
 
Projekt "Marian tu jest jakby luksusowo" Urszula Karasiewicz, podłoga FertigParkiet Chevron Dąb Color Bianco
 
Za mundurem panny sznurem…
Wiecie, że spolszczona nazwa „szewron” to nic innego jak naszywka. Ta charakterystyczna litera „V” zdobiła naramiennik munduru lub rękawa mundurów, najczęściej jako oznaczenie stopnia. Obecnie Chevron może mieć każdy. Z tym, że ten z desek ułożonych w poziomych rzędach  litery „V” może być wyjątkowym ozdobnikiem naszego domu.
 
Projekt "Lewitująca wyspa" Olga Osadowska, podłoga FertigDeska Chevron Dąb Country
 
Stylowo bez ograniczeń
Tegoroczna edycja konkursu Jawor-Parkiet pokazuje, że kolekcja Chevron wpisuje się w każdy styl aranżacji. Od stylu skandynawskiego, industrialnego, awangardowego, glamour, retro, aż po  klasyczny i nowoczesny. Fuzja stylów również nie stanowi dla niej przeszkody. W zależności jaki kolor wybierzemy, możemy wnętrze ocieplić, nadać mu wyrazistości, głębi, czy je zharmonizować. Wśród większości konkursowych prac drewniana podłoga Jawor-Parkiet została zastosowana w sercu domu – salonie lub prywatnym azylu, jakim jest sypialnia. Była gra kontrastów, łączenie stylów, złote dodatki, sztukateria i oczywiście stonowane naturalne piękno…A w tym wszystkim na pierwszym planie skupia uwagę ona - podłoga precyzyjnie ułożona we wzór jodły francuskiej z uwydatnionym rysunkiem słoi, luksusowa o niestandardowym designie. 
 
Projekt "Harmonia kontrastów" Marta Czeczko, podłoga FertigParkiet Chevron Dąb Color Luna

Nie mogło być inaczej…
Trudno się dziwić, że zwyciężczyni II edycji konkursu Jawor-Parkiet Design Awards zastosowała w swoim projekcie podłogę z kolekcji Chevron. Z drewnem i to w takim wydaniu nie mogło być inaczej.  Projekt Marty Mocek „Luna rossa” z podłogą FertigDeska Chevron Dąb Color Luna to spójna, kreatywna kompozycja z zachowaniem szczególnej dbałości o detale.
Inspiracją dla projektu stały się pierwsze skojarzenia, jakie pojawiają się na myśl o drewnie we wnętrzach. Dla mnie jest to przede wszystkim ciepło, spokój, przytulność oraz elegancja. Połączenie tych słów doprowadziło do stworzenia wnętrza, gdzie punktem wyjściowym stała się dębowa deska w jodełkę, do której zostały dobrane nawiązujące kolory i materiały – tak opisała swój konkursowy projekt jego autorka.
 
Projekt "Luna rossa" Marta Mocek, podłoga FertigDeska Chevron Dąb Color Luna
 
Takie powroty, to my lubimy!
Powrót do parkietów ułożonych w jodełkę nastąpił wraz z rozwojem inwestycji w starych kamienicach. Inwestorzy, zarówno prywatni, jak i instytucjonalni, świadomi wartości, jaką we wnętrzu mają oryginalne elementy wystroju, starają się zachować je, a jeśli nie jest to możliwe, zastąpić nowymi, ale nawiązującymi do historycznych. Podłoga układana we wzór jodły francuskiej najpierw stosowana głównie we wnętrzach stylowych i stylizowanych, obecnie jest przez architektów wykorzystywana również w nowoczesnych realizacjach. Jest to zgodne z tendencją do łączenia stylów, w myśl której we współczesnych aranżacjach spotykamy właśnie podłogi takie jak Chevron i na przykład sztukaterie na ścianach – powiedziała Iwona Ławecka-Marczewska, redaktor naczelna magazynu Dobre Wnętrze.
Wtóruje jej arch. Małgorzata Schmidt, członkini Zarządu Głównego SARPPodłogi Chevron to powrót do przeszłości w nowej odsłonie, bardzo eleganckie i estetyczne. Pasują zarówno do małych jak i dużych pomieszczeń. To klasyka i nowoczesność.
 
Projekt "Tajemnicza ściana" Aleksandra Zachara, podłoga FertigParkiet Chevron Jesion Bursztyn
 
Ponadczasowa inspiracja
Drewniane podłogi Jawor-Parkiet z kolekcji Chevron są nieustającą inspiracją dla architektów i projektantów wnętrz, skłaniającą do nowych, nietuzinkowych rozwiązań. To zawarte w drewnie połączenie elegancji, szyku, nowatorstwa i naturalności. Mogą kontrastować z ciemnym i jasnym wykończeniem pomieszczenia. Wprowadzają do wnętrza harmonię, zapewniając poczucie komfortu a równocześnie nadają mu wyjątkowego oraz niepowtarzalnego charakteru. Dodatkowo osiągnęły sukces wobec tego jednego z najważniejszych wyzwań współczesności – zachowują cenną, ponadczasową wartość, a więc są zawsze modne, tu czas nie gra roli.
 
Ponadczasowe wzornictwo i wytworny charakter kolekcji Chevron docenili również profesjonaliści branży wnętrzarskiej, przyznając jej nagrodę główną w kategorii „Podłogi i ściany” w konkursie Dobry Design 2020.

Podłoga drewniana Chevron jest dostępna w wersji FertigDeska i FertigParkiet. Więcej o kolekcji na www.jawor-parkiet.pl/chevron.
 

 Szanujemy Twoją prywatność,

Stosujemy cookies po to aby nasza strona funkcjonowała prawidłowo i aby doskonalić nasze usługi.
Więcej o wykorzystaniu cookies dowiesz sie w naszej polityce prywatności.
Możesz również w dowolnym momencie zmienic ustawienia prywatności.