Linea – trwałość ukryta w jedenastu deszczułkach

Linea – trwałość ukryta w jedenastu deszczułkach

Linea – trwałość ukryta w jedenastu deszczułkach

Deszczułki o szerokości 6,5 mm układają się w niepowtarzalne wzory, nadając wnętrzom wyrazistego charakteru. Taka budowa podłogi to jednak nie tylko ciekawe wzornictwo, ale także wyjątkowa wytrzymałość oraz dodatkowe zabezpieczenie przed paczeniem i rozsychaniem powierzchni. W poniższym tekście przedstawiona została charakterystyka i cechy szczególne deszczułek producenta podłóg drewnianych Jawor-Parkiet. 

Ponadczasowe deszczułki podłogowe 

Wśród deszczułek podłogowych z linii Linea znajdziemy zarówno podłogi w jasnej, słomkowej kolorystyce, jak i ciemniejsze – złociste, koniakowe aż po niemal czarne. Na szczególną uwagę zasługują Fertig Deska Jesion Linea Bursztyn i Jesion Linea Koniak. Deszczułki te poddawane są specjalistycznej obróbce termicznej, pod wpływem której naturalny kolor jesionu przeistacza się w głęboką, czekoladową barwę, zbliżoną do drewna egzotycznego. Co ważne, proces termowania drewna w bardzo wysokiej temperaturze wpływa pozytywnie na właściwości fizykochemiczne podłogi. Dzięki temu deszczułki podłogowe:

  • stają się znacznie odporniejszy na wilgoć i działanie grzybów, 
  • stają się dużo bardziej stabilne,
  • są mniej nasiąkliwe. 

Dzięki tym właściwościom deszczułki podłogowe Linea Bursztyn i Koniak doskonale sprawdzą się we wnętrzach wymagających, szczególnie eksploatowanych oraz narażonych na zawilgocenie.

Deszczułki dla wymagających klientów

Podłogi drewniane z serii Linea, jak większość produktów Jawor-Parkiet, dzięki dwuwarstwowej konstrukcji przeznaczone są do stosowania na ogrzewaniu podłogowym. Wyjątkowo gruba, bo aż 4 lub 6 mm warstwa użytkowa deszczułek, pozwala na kilkukrotne cyklinowanie w trakcie użytkowania. Wykończenie podłogi to indywidualny wybór każdego klienta – parkiet i deski mogą zostać poddane procesowi szczotkowania oraz fazowania, dwu lub czterostronnego. Powierzchnia deszczułek podłogowych zostaje zabezpieczona ośmioma warstwami lakieru UV lub trzema naturalnego olejowosku jeszcze na etapie produkcji, dlatego można ją użytkować niemal zaraz po montażu.

Seria Linea doskonale wpisuje się w aktualne trendy. Niespotykana budowa oraz zróżnicowanie kolorystyczne deszczułek sprawia, że dzięki nim można stworzyć wnętrze o indywidualnym charakterze. W trakcie użytkowania z pewnością docenimy także dużą funkcjonalność deszczułek podłogowych – większą odporność i możliwość stosowania podłogi drewnianej na ogrzewanie podłogowe. Każdy, kto ceni sobie trwałość i elegancję połączoną z intrygującą egzotyką, zapewne zachwyci się linią podłóg Linea.

 Szanujemy Twoją prywatność,

Stosujemy cookies po to aby nasza strona funkcjonowała prawidłowo i aby doskonalić nasze usługi.
Więcej o wykorzystaniu cookies dowiesz sie w naszej polityce prywatności.
Możesz również w dowolnym momencie zmienic ustawienia prywatności.