Dobrana z nich para - jak dobrać kolor drzwi do drewnianej podłogi!

G8A5855 v4

Dobrana z nich para - jak dobrać kolor drzwi do drewnianej podłogi!

Wykończenie mieszkania wcale nie musi być trudne. Wystarczy dowiedzieć się, jak dobrać kolor drzwi do drewnianej podłogi, żeby stworzyć niesamowity wystrój pomieszczenia.

Drzwi w kolorze podobnym do podłogi

Jedną z podstawowych zasad stosowanych przy doborze koloru drzwi wewnętrznych do podłogi jest reguła podobieństwa. Polega ona na tym, że kolorystyka skrzydeł i posadzki drewnianej powinna być do siebie jak najbardziej zbliżona. Warto tu zaznaczyć, że odcienie nie muszą być identyczne. Mogą być one o ton ciemniejsze lub jaśniejsze. Dzięki temu zyskuje się spójność wyglądu pomieszczenia. Należy tu również pamiętać o tym, żeby materiał wykonania także był podobny, na przykład – jeśli wybiera się podłogę drewnianą, to drzwi też powinny być stworzone z tego surowca bądź wykończone taką okleiną.

Drzwi kontrastujące z podłogą

Inną zasadą dobierania barwy drzwi wewnętrznych do podłogi jest zastosowanie kontrastu. Celem takiego działania jest stworzenie granicy pomiędzy poziomymi i pionowymi płaszczyznami. Jest to odważne rozwiązanie, które doda pomieszczeniu oryginalnego sznytu. Musi być ono jednak bardzo starannie przemyślane. Kontrastujące odcienie muszą znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie, a drewniane wykończenia posadzki i skrzydeł muszą posiadać taką samą fakturę. Przykładem może być wybór ciemnych skrzydeł i dębowej podłogi. Ciekawym zestawieniem będą również białe drzwi wewnętrzne i  dębowa podłoga wybarwiona w ciemnej tonacji kolorystycznej  

Nasza rekomendacja:


Białe drzwi do wnętrza – uniwersalny wybór

Kolejną popularną metodą doboru skrzydeł do podłogi jest po prostu zamontowanie białych skrzydeł. Jest to bezpieczne i uniwersalne rozwiązanie, gdyż taki kolor świetnie sprawdzi się przy każdym rodzaju podłogi. Ponadczasową biel można zestawić z różnymi gatunkami drewna, z płytkami gładkimi i strukturalnymi, z wykładzinami, z parkietem lub panelami, jak również z powierzchnią kamienną i betonową. Ten odcień drzwi można także połączyć zarówno z jednolitymi posadzkami jak i z odważnymi kombinacjami płytek. Dodatkową zaletą jest to, że białe skrzydła optycznie powiększą przestrzeń i ją rozjaśnią.

Nasza rekomendacja:

Jakie drzwi pasują do jasnej podłogi?

Jeśli w pomieszczeniu zaplanowana jest jasna podłoga drewniana, to dobór drzwi będzie zależny od efektu, jaki chce się uzyskać. W przypadku tworzenia rozświetlonego wnętrza w stylu skandynawskim, prowansalskim lub angielskim, najlepszym wyborem będą oczywiście skrzydła w jasnym kolorze. Takie drzwi idealnie wkomponują się w całą aranżację i stworzą spójną całość. Co więcej, takie połączenie sprawi, że powierzchnia będzie wydawała się większa, co świetnie sprawdzi się przy małych mieszkaniach. Do jasnych posadzek można także zastosować kontrastujący odcień drzwi, co nada pomieszczeniu charakteru.

Nasza rekomendacja:

Jakie drzwi wybrać do wnętrza z szarą podłogą?

Jakie drzwi wybrać do pomieszczeń, w których zamontowano podłogę drewnianą w odcieniach szarości? Najbardziej polecane są skrzydła malowane na popielato lub biało. Niesamowity efekt daje także okleina z piaskowego dębu czy z białej sosny. Takie połączenia sprawią wrażenie przestronności w pomieszczeniu i stworzą świetną bazę do wielu aranżacji w różnych stylizacjach, na przykład loftowych, minimalistycznych, industrialnych czy nowoczesnych. Dobrym pomysłem są także drzwi w kolorze granatu lub bordo, a także w różnych odcieniach brązu. Te kompozycje ożywią przestrzeń.

Nasza rekomendacja:

Jakie drzwi wewnętrzne dopasować do ciemnej podłogi?

Jak dobrać kolor drzwi do ciemnej podłogi drewnianej? Możesz zastosować tutaj kontrast i wybrać jasne skrzydła, które stworzą nowoczesne wnętrze. Innym rozwiązaniem są drzwi w kolorze ciemnego orzecha lub wenge. Jednak musisz uważać, aby nie uzyskać efektu pomniejszenia pomieszczenia, ponieważ takie kolory mogą przytłoczyć przestrzeń i będzie się ona wydawała mniejsza. Jeśli lubisz odważne aranżacje, to do ciemnej podłogi drewnianej  możesz wybrać drzwi w innym odcieniu, ale pamiętaj, żeby współgrał on z elementami wykończeniowymi.

Nasza rekomendacja:

Ciemna, postarzana podłoga dębowa dwuwarstwowa rekomendowana na ogrzewanie podłogowe - Retro Collection Design Experience Dark Omen, podłogi drewniane nagrodzone w konkursie Teraz Polska

 

Jak dobrać kolor drzwi do podłogi – przykłady

Jeśli szukasz ciekawych modeli drzwi o wysokiej jakości, to sprawdź ofertę firmy Barański Drzwi. Jest to producent skrzydeł premium, który wyróżnia się dużym doświadczeniem. Wśród jego szerokiego asortymentu znajdziesz między innymi lakierowane drzwi wewnętrzne, foliowe drzwi wewnętrzne czy drzwi wejściowe. Jeśli szukasz tradycyjnych modeli połączonych z nowoczesnym wzornictwem, to zwróć szczególną uwagę na drzwi Lago A.1. Wyróżniają się one innowacyjną technologią łączącą ozdobne elementy z ramą skrzydła, co gwarantuje ich trwałość. Dla miłośników mocnej konstrukcji polecamy drzwi Vertical A.2 , które charakteryzują się unikatowym i nowoczesnym designem.

Nie masz jeszcze podłogi? Wybierz rozwiązanie dla siebie

Największy wybór podłóg drewnianych znajdziesz w Jawor-Parkiet. Jesteśmy rodzinną, polską firmą z ponad 30-letnią tradycją. Produkujemy drewniane podłogi zarówno na rynek polski, jak i rynki zagraniczne. W gamie naszych produktów znajdziesz deski podłogowe i parkiety do stosowania na ogrzewaniu podłogowym, w różnych długościach, stylizacjach i paletach kolorów.

Wśród dostępnych dla ciebie rozwiązań znajduje się między innymi linia krótkich desek, przyciętych do 590, 600 oraz 750 mm. FertigDeski Design Experience dedykowana jest przede wszystkim architektom, designerom i dekoratorom wnętrz. Ich ujednolicony wymiar oraz prawe i lewe pióra pozwalają na tworzenie dowolnych wzorów i  prawdziwie kreatywne działania. Taki montaż gwarantuje niepowtarzalny efekt, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie.

Poza ich pięknym wyglądem, deski podłogowe z tej linii są również niezwykle praktyczne. Podłogi z tej kolekcji są rekomendowane do stosowania na ogrzewanie podłogowe, ze względu na ich dwuwarstwową  konstrukcję, zapewniając  dużą odporność na odkształcenia.

Teraz już wiesz, jak dobrać kolor drzwi do podłogi. Znajdziesz też podłogę idealną do twoich drzwi. Z naszymi wskazówkami z pewnością wybierzesz dla siebie najlepszą aranżację, dzięki której spędzanie czasu w domu będzie czystą przyjemnością!

Zdjęcia zamieszczone w artykule pochodzą ze wspólnej realizacji producenta podłóg drewnianych Jawor-Parkiet oraz Barański drzwi. Realizacja Jawor-Parkiet Gdańsk.

Produkty użyte w realizacji:

Podłogi drewniane:

Design Experience Dąb Color Caldo Classic  

 

Design Experience Maxi Retro Dąb Natural White  (w realizacji zastosowano produkt w formacie Design Experience Maxi, wizualizacja na stronie internetowej prezentuje format FerigDeska) 

Drzwi wewnętrzne premium:

Lago A1 – wykończenie gładki RAL, kolor RAL 9016 

Lago A4 

Drzwi Optimo: 

Classic D.0 – folia 01 Biały Mat