Podłoga drewniana w małym mieszkaniu – jaka sprawdzi się na najlepiej?

Design Experience Dab Color Como

Podłoga drewniana w małym mieszkaniu – jaka sprawdzi się na najlepiej?

Nawet małe mieszkanie można urządzić efektownie i funkcjonalnie. Trzeba jednak zastosować się do kilku ważnych zasad. Punktem wyjścia jest wybór odpowiedniego materiału na podłogę. Podłoga z naturalnego drewna jest piękna i ponadczasowa. Można ją z powodzeniem dopasować do wnętrza w każdym stylu, niezależnie od metrażu.

FertigParkiet Chevron Dąb Color Ferro

Podłoga drewniana w małym mieszkaniu  - postaw na jednolity materiał

W przypadku małego mieszkania zastosowane kolory, materiały i wzory mają szczególne znaczenie. Odpowiednio dobrane dodadzą wnętrzu lekkości i wizualnie je powiększą. Bazą aranżacji jest podłoga i to od jej wyboru należy rozpocząć urządzanie. Powinna tworzyć przytulny klimat, być trwała, ekologiczna i prezentować się efektownie bez względu na sezonową modę. Ważne też jest, aby wykonać jednolitą podłogę w przedpokoju, salonie z aneksem kuchennym, jak również w sypialni. Podłogi drewniane Jawor-Parkiet znakomicie sprawdzę się we wszystkich pomieszczeniach. Zarówno parkiety jak i deski są rekomendowane na ogrzewanie podłogowe, więc doskonale spiszą się w tam, gdzie szczególnie zależy nam na komforcie termicznym. Jednakowa podłoga w małym mieszkaniu, bez zbędnych podziałów i łączeń, nie tylko optycznie powiększy przestrzeń, ale także zapewni aranżacyjną spójność. Ważną zasadą aranżacji niedużego mieszkania jest umiar, co dotyczy zwłaszcza stosowania dekoracji. Zamiast bibelotów, które zajmują cenne miejsce lepiej wybrać materiały, które będę jedocześnie zdobić wnętrze. Taką rolę odegra z pewnością podłoga dębowa. Piękna, trwała i ponadczasowa. Malowniczy rysunek słojów, ciekawy układ i efektowne dekory, to gwarancja, że nasze małe mieszkanie będzie zachwycać przez lata.

FertigParkiet Dąb Classic Bielony

Podłoga drewniana w małym mieszkaniu - parkiet czy deski?

Właściciele małych mieszkań, a więc tych o powierzchni do 40 mkw. mają spory wybór jeśli chodzi o rodzaj drewnianej podłogi. Na niewielkim metrażu sprawdzi się zarówno parkiet jak i deski. Warunek udanej aranżacji, to dopasowanie odpowiedniej wielkości elementów, koloru i sposobu ułożenia. W mieszkaniu urządzonym nowocześnie świetnie sprawdzi się deska dębowa. Ogromny wybór daje kolekcja FertigDeska, w której znajdziemy elementy o długości od 70 do 150 cm, co umożliwia idealnie dopasowanie desek do wielkości pomieszczenia. Sięgajmy po jasne dekory, aby optycznie powiększyć przestrzeń. W małym mieszkaniu świetnie wyglądać będzie np. Dąb Classic Bielony czy Dąb Color Alabastro z palety Color Inspiration. Możemy też wybrać krótsze deski (59 lub 60 cm) z kolekcji Design Experience. Niewielkiemu wnętrzu uroku doda przytulny dekor Dąb Classic.

FertigDeska Chevron Dąb Color Vulcano

Zwolennicy parkietu mogą wybierać pomiędzy kolekcją FertigParkiet, do ułożenia np. we wzór jodły angielskiej, a urokliwą jodełką francuską z kolekcji FertigParkiet Chevron. Niewielki elementy i symetryczny układ dobrze podkreślą proporcje wnętrza. Ze względu na niewielką przestrzeń najlepiej zawęzić wybór do jasnych, ciepłych dekorów, jak Dąb Classic, Dąb Country czy Dąb Color Luna.