Podłogi drewniane do mieszkania w stylu nowoczesnym, glamour, loft... Który wybierasz?

1 FertigDeska Luxury Orzech Amerykanski Elegance Plus

Podłogi drewniane do mieszkania w stylu nowoczesnym, glamour, loft... Który wybierasz?

Naturalnie pięknie, ekologiczne i zawsze modne. Tak najkrócej można scharakteryzować podłogi drewniane. Ale lista ich zalet jest znacznie dłuższa. Tworzą zdrowy mikroklimat we wnętrzu, są hipoalergiczne, odpowiednio pielęgnowane mogą być z powodzeniem użytkowane przez długie lata niezmiennie zachwycając piękną barwą i efektownym rysunkiem słojów.

Wybór podłóg drewnianych jaki oferuje polski producent Jawor-Parkiet zaspokoi gusta wielbicieli każdej konwencji. Możemy wybierać spośród kolekcji desek i parkietów układanych na przykład w jodełkę klasyczną bądź francuską. Postawić na długie, okazałe deski lub krótsze, z których można tworzyć oryginalne układy. Wszystkie rekomendowane są do zastosowania na ogrzewaniu podłogowym. Do tego mamy bogaty wybór dekorów w atrakcyjnej gamie odcieni. Jak znaleźć podłogę, która podkreśli styl wnętrza? Podpowiadamy.

Podłogi drewniane do mieszkania - Parkiet do wnętrz w stylu klasycznym

Styl klasyczny to niezmiennie jeden z najchętniej wybieranych sposobów na aranżację wnętrz. Jego charakter najlepiej odda dębowy parkiet ułożony w jodełkę klasyczną. Ten z kolekcji FertigParkiet Dąb Classic zachwyca naturalną barwą oraz mocno zarysowanymi słojami i sękami, które nadają całości ponadczasowy urok. Będzie rewelacyjną bazą wnętrza z elementami architektury charakterystycznymi dla wiekowej kamienicy. Jeśli natomiast chcemy, aby w mieszkaniu zapanował klimat inspirowany paryską elegancją, idealnym wyborem będzie wzór jodełki francuskiej. FertigParkiet Chevron Dąb Color Alabastro trafi w gusta miłośników szykownych stylizacji.

FertigParkiet Dąb Classic

Podłogi drewniane do mieszkania - chevron, czyli nowoczesna elegancja  

Z kolei deska z kolekcji Chevron może być znakomity punktem wyjścia do stworzenia wnętrza w stylu nowoczesnym, w jego eleganckim wydaniu. Wybierają odcień podłogi warto przyjrzeć się dekorom z kolekcji Color Inspiration oddającej koloryt włoskiego krajobrazu. W dekorze Dąb Color Ferro przenikają się kolory ziemi oraz szarości, co czyni go wprost idealnym do łączenia z monochromatyczną tonacją nowoczesnego wnętrza. Podłoga o wzorze jodły francuskiej rewelacyjnie wypada w kompozycji ze szkłem, metalicznymi akcentami oraz prostymi formami mebli i wyposażenia. Efekt wzmocni zastosowanie tej samej deski na ścianie medialnej.

FertigParkiet Chevron Dąb Color Ferro

Podłogi drewniane do mieszkania - deski dębowe do wnętrz w stylu loft

Podłoga z dębowych desek to także niezawodny wybór do wnętrz urządzonych w stylu loft. Świetnym przykładem jest podłoga Retro Collection Brushed Line Dark Omen. Deska o chodnej, niejednorodnej barwie, mieniąca się kolorami palonego drewna i białymi refleksami, znakomicie wpisze się w industrialne stylizacje. Będzie efektowną bazą dla czarnych akcentów, stali, starej cegły i betonu, czyli wszystkich elementów współtworzących klimatyczne loftowe wnętrze.

Forest legend Dąb Follow the Mystery

Podłogi drewniane do mieszkania w stylu glamour

Luksusowe deski dębowe o imponującej długości 2,5 m to niezawodny wybór, aby nowoczesnej przestrzeni dziennej nadać charakter glamour. Doskonałą bazą szykownego wnętrza będzie podłoga z kolekcji FertigDeska Luxury Maxi. Z jasną kolorystkę aranżacji charakterystyczną dla tej eleganckiej estetyki, będzie harmonizować deska w dekorze Dąb Color Bianco. Wyjątkowo duża powierzchnia elementów podłogi doskonale rozświetli pomieszczenie, a subtelny odcień stworzy efektowny mariaż ze złotymi dodatkami i pastelowymi akcentami.

 

FertigDeska Chevron Dab Color Luna

Podłogi drewniane do mieszkania - Modernizm i naturalne piękno dębu

Wyrafinowane połącznie drewna na podłodze, frontach meblowych i dekoracjach ściennych, to jeden z sekretów nieprzemijającego uroku wnętrz urządzonych w duchu modernizmu. Za podstawę projektu otwartej strefy dziennej możemy z powodzeniem obrać podłogę z kolekcji Design Experience. Dekor Dąb Elegance, za sprawą  niemal symetrycznego rysunku drewna oraz równoległego układu słojów, wydobywa naturalne piękno dębu. Znakomicie komponuje się z charakterystycznymi dla stylu obłymi formami i wyrazistymi fornirami o głębokiej barwie, a także białym marmurem o intensywnym użyleniu.

FertigParkiet Chevron Dąb Color Capri