Drewno na ścianie – trend znany przed laty wraca w odświeżonej odsłonie

PAulina Frączek_Sypialnia w Leśnym Domu FertigDeska Luxury Dąb Color Nero.jpeg

Drewno na ścianie – trend znany przed laty wraca w odświeżonej odsłonie

Aranżacja hotelowych pomieszczeń zawsze stanowi duże wyzwanie. Ważne jest, by obiekt odpowiadał na potrzeby użytkowników, dając przy tym poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Gwarancją tego jest aranżacja pomieszczeń przy wykorzystaniu drewna.

Historia kołem się toczy

Drewno we wnętrzach może niektórym przywoływać na myśl PRL-owską boazerię. Byłą ona przez pewien okres naszej wzorniczej historii wyznacznikiem statusu społecznego i mówiła o wysokim standardzie. Jednak w latach 90-tych masowo zaczęto ją demontować. Jako relikt przeszłości i synonim kiczu miała więcej wad niż zalet. Ze względu na charakterystyczne frezowania na powierzchni, lakierownie oraz często skomplikowaną konstrukcję była siedliskiem dla kurzu i roztoczy. Sposób montażu zabierał część przestrzeni, a ciemniejące z czasem drewno zaciemniało pomieszczenie.
Szczęśliwie te czasy bezpowrotnie minęły. Dziś projektanci poszukują indywidualizmu i stawiają na oryginalność. Rynek zaś wymusza funkcjonalność. Dlatego drewno wraca na ścianę, ale w nowej, naturalnej formie. Dzięki dużej palecie barw i formatów umożliwia kreatywne zastosowanie. Zabezpieczenie naturalnymi olejowoskami zaś sprawia, że jest nie tylko łatwe w utrzymaniu czystości, ale tworzy we wnętrzach unikalny mikroklimat.

FertigDeska Luxury Dąb Color Nero - Paulina Frączek

Drewno w recepcji i holu

FertigDeska Design Experience czy FertigParkiet od Jawor-Parkiet, świetnie odnajdą się w hotelowej recepcji czy holu. Są szlachetne i subtelnie zarazem. Chronią powierzchnię, upiększają, podkreślają charakter obiektu. Doskonale przełamują inne materiały użyte do wyposażenia wnętrza – beton czy cegły – sprawiając, że efekt jest nieoczywisty i zaskakujący. Taka aranżacja może stać się wizytówką hotelu.

FertigParkiet Chevron Jesion Bursztyn - Aleksandra Zachara, Tajemnicza ściana

Drewno w sypialni

Zastosowanie drewna w hotelowej sypialni zdecydowanie ociepli wnętrze i stworzy klimat intymności, wyciszenia oraz spokoju. Doskonale sprawdzi się tu wzór jodełki francuskiej Chevron, który urzeka precyzyjnym, symetrycznym wzorem i dodaje wnętrzom wyrafinowanej elegancji, a wkomponowany w zagłówek łóżka uprzyjemni pobyt w hotelu. W większych apartamentach położenie drewnianej podłogi na ścianie, a nawet suficie pozwoli wyraźnie wydzielić strefy – dzienną lub wypoczynkową. Drewno użyte w ramach okna, na szerokich parapetach-siedziskach, będzie przedłużeniem natury z zewnątrz.

FertigDeska Chevron Dąb Color Bianco - Arkadiusz Młynarczyk

Przestrzeń w stylu EKO

Tylko drewniane podłogi mają tak wiele zalet – są piękne i wyjątkowo trwałe, a także w pełni ekologiczne. Produkty Jawor-Parkiet są bezpieczne dla człowieka i środowiska, w całości składają się z surowców naturalnych, a do ich zabezpieczenia wykorzystuje się wyłącznie lakiery i oleje bez rozpuszczalników i szkodliwych substancji. Ich eko jakość potwierdza międzynarodowy certyfikat FSC®. Drewniane podłogi, są również intuicyjnym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ drewno jest higroskopijne, w naturalny sposób reguluje mikroklimat w pomieszczeniu. Dodatkowo drewniana podłoga jonizuje powietrze, nie elektryzuje się i nie przyciąga kurzu. Skutecznie więc pozwala uniknąć męczących dolegliwości.

Niezależnie jednak od pomieszczenia, montaż drewna nie tylko na podłodze uczyni je wyjątkowym. Spowoduje, że klienci oczarowani nietypowym wnętrzem, będą chcieli ponownie odwiedzić hotel. A zastosowanie naturalnych materiałów w aranżacji, może podkreślić działania hotelu jako proekologiczne, których podstawą jest zgoda z naturą.

Szanujemy Twoją prywatność,

Stosujemy cookies po to aby nasza strona funkcjonowała prawidłowo i aby doskonalić nasze usługi.
Więcej o wykorzystaniu cookies dowiesz sie w naszej polityce prywatności.
Możesz również w dowolnym momencie zmienic ustawienia prywatności.