Podłoga drewniana – stylowe rozwiązanie na lata

Sypialnia-Retro-Collection-Pure-Line-Design-Experience-Dune-olga-kuzmenko.jpg

Podłoga drewniana – stylowe rozwiązanie na lata

Jak mawiała Coco Chanel „Moda przemija, a styl pozostaje”. Warto mieć to na uwadze wybierając materiały do aranżacji wnętrz w przestrzeniach komercyjnych. Wybrane elementy powinny zdobić pomieszczenie, ale i być odporne na uszkodzenia.

Podłogi drewniane od lat królują na salonach. Kto odwiedził np. Luwr ten wie, że dębowa podłoga montowana we wzór jodły francuskiej jest integralną częścią aranżacji tych przestronnych i eleganckich wnętrz. To styl od lat kojarzony z muzeami, zabytkowymi bibliotekami czy balowymi salami. Jak więc wybrać podłogę drewnianą do wnętrz użytkowych by przez lata zdobiła wnętrza, była odporna na uszkodzenia i odkształcenia?

Olga Osadowska – lewitująca wyspa – FertigDeska Chevron Dąb Country

Wytrzymałość

Gotowe dwuwarstwowe podłogi drewniane od kilku lat podbijają polski rynek. Właśnie dzięki warstwowej konstrukcji są odporne na odkształcenia i naturalną pracę drewna. Mając na uwadze późniejszą renowację i możliwość użytkowania przez wiele lat, warto wybierać te o najgrubszej warstwie wierzchniej. Polska marka Jawor-Parkiet gwarantuje 6 mm warstwę wierzchniego obłogu, która umożliwia kilkukrotną renowację powierzchni. Dodatkowo, produkty te są zabezpieczone ośmioma warstwami ekologicznego lakieru lub trzema olejowosku. Do przestrzeni o dużym natężeniu ruchu szczególnie warto wybrać te olejowoskowane, bo ta forma zabezpieczenia nawierzchni umożliwia miejscową renowację. Dwuwarstwowe deski i parkiety wykonane są z drewna dębu i jesionu oraz wybranych gatunków egzotycznych. Objęte są 30 letnią gwarancję, więc możemy być pewni, że posłużą przez lata.


Michał Jagła – Salon – FertigDeska Jesion Bursztyn


Funkcjonalność

W odróżnieniu od wykładzin podłogi drewniane nie gromadzą kurzu i drobnoustrojów. Są łatwe w utrzymaniu i regulują mikroklimat w pomieszczeniu. Dodając do tego zabezpieczenia w postaci lakierów bez rozpuszczalników i naturalnych olejowosków są doskonałym rozwiązaniem dla alergików. Bez względu na to, czy to parkiet czy deska, taka podłoga jest szybka w montażu – cały proces wraz z etapem schnięcia kleju to maksymalnie 48h.


Olga Kuzmenko – Sypialnia – Dune Dąb Retro Pure Line


Szeroka gama barw i niepowtarzalny design

Nowoczesne podłogi drewniane od Jawor-Parkiet to niemal nieskończona paleta barw i formatów. Od podłóg naturalnych w klasie classic i elegance, przez bielone i szare, aż po ciemne drewno termowane i odcienie ciemnoczekoladowe.

Dodajmy do tego tradycyjne parkiety, jodłę francuską i ponad dwumetrową deskę, a także oryginalny długi parkiet z Vintage Series czy krótką deskę, którą można zamontować np. w kwadraty czy drabinkę mamy pewność, że uzyskamy dokładnie taki efekt aranżacyjny, jakiego szukamy.


Olga Franzovska – Projekt sypialni – Dark Omen Dąb Retro Brushed Line


Warto pamiętać, że drewno jest materiałem ponadczasowym. Ma długą tradycję zastosowania w przestrzeniach publicznych – poczynając od stosowanej przed laty w salach balowych i teatrach mozaiki drewnianej przez tradycyjne parkiety w halach sportowych, aż po designerskie deski w restauracjach. Mimo upływu lat i zmieniających się trendów surowiec ten wciąż zachwyca nas swym naturalnym pięknem, ale też funkcjonalnością.Szanujemy Twoją prywatność,

Stosujemy cookies po to aby nasza strona funkcjonowała prawidłowo i aby doskonalić nasze usługi.
Więcej o wykorzystaniu cookies dowiesz sie w naszej polityce prywatności.
Możesz również w dowolnym momencie zmienic ustawienia prywatności.