Podłoga drewniana połączona z płytkami

Z1.Karina Godlewska_Projekt salonu z aneksem kuchennym_ Fertig Deska Jesion Koniak.jpg

Podłoga drewniana połączona z płytkami

Zastanawialiście się, jak stworzyć dwa oddzielne pomieszczenia bez użycia ściany? Radzimy, jak tego dokonać, jednocześnie zachowując otwartą przestrzeń. W celu zaznaczenia konkretnej przestrzeni na przykład jadalni, czy salonu możemy wykorzystać dwie różne faktury na powierzchni podłogi. W taki sposób najczęściej łączy się drewno z płytkami.

Oto efekty!
 

Karina Godlewska- PROJEKT SALONU Z ANEKSEM KUCHENNYM- podłoga Jawor Parkiet FertigDeska Jesion Koniak
 

Łączenie podłogi drewnianej z płytkami
Zanim przystąpimy do montażu należy wcześniej uwzględnić z glazurnikiem aspekty estetyczne i techniczne. Nieumiejętne połączenie posadzek może zepsuć oczekiwany efekt. Stąd też nie powinniśmy popadać w skrajność.  Tym samym jeden materiał – drewno może być bardziej dekoracyjne, a drugi– płytki już gładkie lub na odwrót. Natomiast nie obawiajmy się stosować zróżnicowanej kolorystyki. Doskonale wyglądają zestawienia na zasadzie kontrastu tak, jak prezentuje zdjęcie wyżej. Jeśli jednak, zdecydujemy się na jedną barwę, wybierzmy różne odcienie, aby nie tłumić wnętrza i uniknąć monotonii.  Poza wizualizacją trzeba dobrać odpowiednią wysokość danej podłogi. Chodzi o milimetry, ale to od nich ostatecznie zależy bezpieczna komunikacja. Aby uzyskać idealną płaszczyznę najczęściej stosuje się wylewkę samopoziomującą. Istotnie należy zwrócić uwagę na takie aspekty jak: rodzaj podłoża, wszelkie nierówności i ich stopień. Grubość warstwy musi się zgadzać. Potem spokojnie możemy przystąpić do ostatniej fazy, jaką jest podkład - odpowiedni klej dostosowany do wybranego rodzaju powierzchni. 
 
Ewelina Rutkowska- PROJEKT DOMU W SILNIE SALON - podłoga Retro Collection Handmade Line Szary Szkwał od Jawor-Parkiet
 
Wykończenie podłogi z płytek – czym połączyć drewno z płytkami?
Miejsce łączenia powinno być jak najmniej widoczne oraz odpowiednio płaskie. Możemy to zrobić na 3 sposoby:
1. Obróbka za pomocą masy elastycznej – spoiny elastyczne stosować po położeniu posadzki.
2. Efekt połączenia za pomocą korka – popularne rozwiązanie, pozwala podłodze  drewnianej naturalnie „pracować”. Jego zaletą jest izolacja.
3. Łączenie przy użyciu listwy progowej – najlepiej sprawdzi się mosiężna typu T lub aluminiowa.
 
Czy każdą podłogę można połączyć z płytkami?
Każdą, bez wyjątku. Wynika to jedynie z indywidualnych predyspozycji i upodobań. Najwięcej trudności przysparza łączenie drewna z kamieniem. Mimo cech wspólnych –  naturalność obu surowców, dzielenie jednego środowiska, kamień różni się grubością. Drewno z kamieniem tworzą harmonijną całość, warunkiem jest umiejętny montaż. Przy tego rodzaju posadzkach o tak odmiennej grubości, warto pamiętać o dylatacji oraz zastosowaniu właściwych podkładów. W ten sposób ich piękno będzie nas cieszyć przez wiele lat.
 


Szanujemy Twoją prywatność,

Stosujemy cookies po to aby nasza strona funkcjonowała prawidłowo i aby doskonalić nasze usługi.
Więcej o wykorzystaniu cookies dowiesz sie w naszej polityce prywatności.
Możesz również w dowolnym momencie zmienic ustawienia prywatności.