Jesień w dobrym tonie. Edyta Pazura rekomenduje podłogi drewniane w odcieniach brązów

JAWOR52815

Jesień w dobrym tonie. Edyta Pazura rekomenduje podłogi drewniane w odcieniach brązów

Brąz jest kolorem ciepłym, który kojarzy się przyrodą. Barwa ta naturalnie związana jest z drewnem. Stąd kojąca moc brązów i wyrafinowany charakter. Wszak drewno należy do najszlachetniejszych materiałów na świecie. Podłogi drewniane w odcieniach brązów pozwolą wykreować minimalistyczne wnętrze z duszą, będą też dystyngowaną bazą stylowego apartamentu. Zaspokoją gusta miłośników klasyki, jak i nurtu eko. Jakie odcienie brązów są najmodniejsze tej jesienie? O rekomendacje przy wyborze podłóg drewnianych poprosiliśmy Edytę Pazurę, ambasadorkę marki Jawor-Parkiet.

- Gdy w kalendarzu i za oknem rozpoczyna się jesień, chętnie sięgamy po wszystko, co dodaje wnętrzom przytulności: poduszki, koce, dywaniki, z miękkich, przyjemnych materiałów. Kolory także znakomicie ocieplają aranżację, a brąz jest w tej dziedzinie bezkonkurencyjny. Wybierając podłogi drewniane w odcieniach brązów zyskamy poczucie ciepła, spokoju i bliskości z naturą, a przy tym niesamowicie szykowny wystrój nie tylko na jesień, ale na lata. Podłogi Jawor-Parkiet w brązowej tonacji bezbłędnie odzwierciedlają aktualne trendy. Mnie szczególnie zachwyciły nowości z kolekcji Color Inspiration inspirowanej krajobrazem Włoch. Kolory Capri, Como i Vento przywołały piękne wspomnienia z wakacji w słonecznej Italii. Ich energia z pewnością wniesie sporo ciepła i charakteru do naszych wnętrz – mówi Edyta Pazura.

- Dekor Capri utrzymany jest w jasnym odcieniu brązu, który może budzić skojarzenia z kolorem orzechów laskowych. Na powierzchni podłogi efektownie kontrastują ciemniejsze, wyraźne słoje i sęki. Deski lub parkiet w tym odcieniu będę dobrze harmonizowały z naturalnymi materiałami i dodatkami typowymi dla stylistyki boho oraz kolorami z palety barw ziemi. Ale także bielą i prostymi, eleganckimi formami w nowoczesnym wnętrzu.

Edyta Pazura rekomenduje
Dąb Color Capri

Nieco ciemniejszy dekor Como ma delikatnie brązowy odcień, który podkreślony został czarnym pigmentem wtartym w pory drewna. W efekcie jest bardzo ekspresyjny. Wspaniale wypadnie w klasycznej aranżacji oraz towarzystwie ciepłych, jasnych kolorów pod postacią tkanin i dodatków oraz żywej zieleni roślin. Warto wzmocnić jego wyrazistą barwę i rysunek poprzez użycie teksturalnych materiałów, jak mięsiste welury, tkaniny o grubych splotach czy drewniane lamele.

Edyta Pazura rekomenduje

Dąb Color Como

I coś dla prawdziwych koneserów brązowej palety: dekor Vento o nasyconej, mocnej barwie ciemnego brązu. Oczarował mnie tym, jak pięknie uwidacznia naturalny rysunek drewna. Tak intensywny odcień dobrze wypadnie w zestawieniu z jasnymi odcieniami szarości i zieleni. Ciemna brązowa podłoga będzie ciekawym tłem dla nowoczesnych mebli o wyraźnie zarysowanych liniach i geometrycznych formach – poleca ambasadorka marki Jawor-Parkiet.

Podłogi drewniane Jawor-Parkiet

Dąb Color Vento

Kolor brązowy, jak żaden inny daje poczucie bliskości i łączności z naturą. Zwłaszcza, gdy pozwala nam docenić jej niebywałą różnorodność. Tak jest w przypadku kolekcji podłóg Zero Waste, która odkrywa piękno natury z jej pozornymi niedoskonałościami, traktowanymi jako zalety.


Zero Waste Dąb Zenith

- Spośród dekorów kolekcji Zero Waste, w tym sezonie polecam modne odcienie brązów: intensywne, zmysłowe, a zarazem kojące – rekomenduje Edyta Pazura. –  Deska Dąb Zenit zachwyca głębokim, wyrazistym brązowym tonem inspirowanym kolorem ziemi, nad którą roztacza swój blask słońce w zenicie. Intensywny brąz subtelnie nawiązuje do natury wprowadzając do wnętrza pozytywną energię. 


Zero Waste Dąb Rain

Równie ciekawą propozycją jest Dąb Rain. Kolor tej deski kojarzy się z błyszczącym w świetle lasem po deszczu. To skojarzenia bliskie każdemu z nas. Połogi w tych odcieniach dadzą efektowny kontrast dla jasnych mebli i dodatków. Przypadną do gustu każdemu, kto ceni eleganckie i ponadczasowe rozwiązania. Lubi czerpać inspiracje z natury i poczuć jej żywiołowość we własnym wnętrz. Podłogi drewniane w odcieniach brązów są w tej kwestii niezastąpione – dodaje  Edyta Pazura.